PARTNER PORTALU
  • BGK

Warszawskie Lotnisko Chopina w lutym br. obsłużyło 1 mln 60 tys. pasażerów

  • PAP/JS    7 marca 2018 - 19:30
Warszawskie Lotnisko Chopina w lutym br. obsłużyło 1 mln 60 tys. pasażerów
Warszawskim portem zarządza Przedsiębiorstwo Państwowe "Porty Lotnicze", które zarządza także Portem Lotniczym Zielona Góra-Babimost. (fot. pixabay.com)

Największy port lotniczy w Polsce, czyli Lotnisko Chopina w lutym br. obsłużyło 1 mln 60 tys. pasażerów - poinformował port. To o 12,8 proc. więcej podróżnych niż w analogicznym okresie ub.r. Jednak w porównaniu do stycznia 2018 r. lotnisko obsłużyło o ok. 60 tys. osób mniej.
"Po raz pierwszy w historii naszego lotniska w lutym obsłużyliśmy ponad milion osób, dzięki czemu możemy założyć, że w tym roku w każdym miesiącu obsłużonych będzie co najmniej 1 mln pasażerów" - powiedział, cytowany w komunikacie, dyrektor biura marketingu i PR Lotniska Chopina Hubert Wojciechowski.

Jak podkreślono w komunikacie, na ostatnie dobre wyniki znaczący wpływ ma stałe zwiększanie się liczby pasażerów warszawskiego portu uczestniczących w ruchu międzynarodowym. W ciągu dwóch pierwszych miesięcy bieżącego roku było ich prawie 2 mln. To o 19,6 proc. więcej niż w takim samym okresie roku ubiegłego. W ruchu krajowym z warszawskiego portu skorzystało ok. 237.000 pasażerów - podano.

W całym 2017 r. port obsłużył 15,75 mln pasażerów - o 23 proc. więcej niż w 2016 r. W styczniu 2018 r. lotnisko obsłużyło 1 mln 121 tys. pasażerów, czyli o ponad 16 proc. więcej niż w analogicznym okresie 2017 roku.

"W ubiegłym roku z naszego portu skorzystało niemal 16 milionów osób, a w tym roku obsłużonych będzie co najmniej 0,5 mln więcej. To wszystko wskazuje na potrzebę powstania w naszym kraju nowego, większego portu lotniczego" - podkreślił Wojciechowski.

Warszawskim portem zarządza Przedsiębiorstwo Państwowe "Porty Lotnicze", które zarządza także Portem Lotniczym Zielona Góra-Babimost. Jak przekazano w komunikacie, lotnisko to w lutym br. obsłużyło 1658 osób, co oznacza wzrost o 153 proc. w stosunku do lutego 2017 roku. W styczniu br. z lotniska skorzystały 1562 osoby. Od sezonu letniego z zielonogórskiego portu pasażerowie będą mogli podróżować wakacyjnymi czarterami do Bułgarii i Turcji.

Facebook Podobał się artykuł? Podziel się!


×
KOMENTARZE (1)

  • Tesia, 2018-03-10 14:20:20

    Nie ma co się dziwić z Chopina wszyscy latają. Czartery enter air i inne tu startują czy też tanie linie lotnicze.. Jak przeniosą je do Radomia to ta liczba zmniejszy się i to dotkliwie moim zdaniem