PARTNER PORTALU
  • BGK

Warszawskie rowery będą miały swój monitoring

  • bad    25 września 2014 - 14:27
Warszawskie rowery będą miały swój monitoring

Rowery należące do miejskiego systemu Veturilo i Bemowo Bike w Warszawie znajdują się już pod nadzorem kilkudziesięciu kamer monitoringu wizyjnego. O jego wyposażenie i bieżącą obsługę dbają specjaliści z firmy City Security, która już od kilku miesięcy zapewnia bezpieczeństwo warszawskim rowerom Veturilo i Bemowo Bike.
Kamery monitoringu znajdują się na razie przy ponad 20 warszawskich stacjach rowerowych Veturilo i Bemowo Bike. Na bieżąco przekazują obraz do stworzonego specjalnie od podstaw centrum monitoringu, w którym dyżurny 24 godziny na dobę dokonuje obserwacji monitorowanych stacji i - w razie podejrzenia dewastacji lub kradzieży roweru - zawiadamia odpowiednie służby, jak również decyduje o natychmiastowym wysłaniu na miejsce patrolu interwencyjnego City Security.

Czytaj też: Rower miejski, alternatywą dla autobusów

- Nadzór kamer monitoringu wizyjnego znacznie zwiększy poziom bezpieczeństwa systemu wypożyczalni oraz ich użytkowników. Dzięki zastosowaniu tego rozwiązania można bowiem natychmiast udaremniać próby dewastacji lub kradzieży rowerów miejskich - mówi Tomasz Wojtkiewicz, prezes Nextbike Polska, operatora warszawskich systemów Veturilo i Bemowo Bike.

Pracownicy Nextbike Polska i City Security wspólnie wyselekcjonowali monitorowane stacje - na podstawie sporządzonej wcześniej mapy miejsc najbardziej narażonych na kradzieże czy dewastacje.

Czytaj też: W Warszawie szykuje się rowerowa rewolucja

Ustalenie ich stało się możliwe m.in. dzięki raportom, jakie pracownicy City Security sporządzali dokonując podjazdów patrolowych i interwencji do warszawskich stacji rowerowych Veturilo, a także rejestrując za pomocą kamer obraz w kilku z nich.

- Kamery monitoringu wizyjnego mogą być błyskawicznie przeniesione do innych stacji, jeśli zajdzie taka potrzeba. Na razie jednak, na podstawie prowadzonej obserwacji, dokonujemy analizy miejsc poddanych monitoringowi. Wtedy zdecydujemy czy pozostawiamy je tam, gdzie są czy przenosimy gdzie indziej - mówi Łukasz Karczewski z zarządu City Security.

Do końca roku monitoring Veturilo w Warszawie powiększy się o dodatkowych kilkanaście kamer, zaś na początku przyszłego roku - jeszcze o około 10. Oprócz tego, firma City Security, tak jak do tej pory, regularnie patroluje stacje rowerowe Veturilo, kontroluje należące do systemu rowery i - jeśli zachodzi uzasadnione podejrzenie ich dewastacji lub kradzieży - dokonuje natychmiastowej interwencji.

Facebook Podobał się artykuł? Podziel się!


KOMENTARZE (0)

Artykuł nie posiada jeszcze żadnych komentarzy.