PARTNER PORTALU
  • BGK

Wchodzi w życie recyklingowe rozporządzenie

  • AW    26 czerwca 2012 - 13:05
Wchodzi w życie recyklingowe rozporządzenie

Dziś (26 czerwca) weszło w życie rozporządzenie ministra środowiska z 29 maja 2012 r. w sprawie poziomów recyklingu, przygotowania do ponownego użycia i odzysku innymi metodami niektórych frakcji odpadów komunalnych.
Rozporządzenie zobowiązuje gminy do osiągnięcia określonych poziomów recyklingu do 31 grudnia 2020 r., a także ustala sposób ich obliczania, co ma umożliwić weryfikację ich osiągnięcia w kolejnych latach. W zależności od rodzaju odpadów gminy powinny osiągnąć:

 - co najmniej 50% poziomu recyklingu i przygotowania do ponownego użycia – w przypadku odpadów komunalnych takich jak: papier, metale, tworzywa sztuczne i szkło

-  co najmniej 70% poziomu recyklingu, przygotowania do ponownego użycia i odzysku innymi metodami – w przypadku innych niż niebezpieczne odpadów budowlanych i rozbiórkowych.

Czytaj też: Ostatni dzwonek na lekcję z recyklingu

Jak przypomina resort środowiska, rozporządzenie z 29 maja 2012 r. w sprawie poziomów recyklingu, przygotowania do ponownego użycia i odzysku innymi metodami niektórych frakcji odpadów komunalnych jest aktem wykonawczym ustawy z dnia 1 lipca 2011 r. o zmianie ustawy o utrzymaniu czystości i porządku w gminach oraz niektórych innych ustaw. Obowiązek wynikający z rozporządzenia stanowi również transpozycję art. 11 ust. 2 dyrektywy Parlamentu Europejskiego i Rady 2008/98/WE z 19 listopada 2008 r.

Treść rozporządzenia czytaj tu

Facebook Podobał się artykuł? Podziel się!


×
KOMENTARZE (0)

Artykuł nie posiada jeszcze żadnych komentarzy.