PARTNER PORTALU
  • BGK

Wciąż wyłączają prąd w mniejszych miastach

  • PAP    29 września 2016 - 08:11
Wciąż wyłączają prąd w mniejszych miastach
Dostaw energii pozbawione są spore tereny, na których żyją i pracują ludzie. (Fot. Pixabay)

Mieszkańcy wielkich miast nie odczuwają tego problemu, ale wystarczy wyjechać poza ich centra, aby zauważyć na słupach ogłoszenia o planowanych wyłączeniach prądu.
Dostaw energii pozbawione są spore tereny, na których żyją i pracują ludzie. Poszkodowani nie mogą jednak liczyć nawet na symboliczne rekompensaty, jeśli przerwy są krótsze niż 16 godzin - pisze "Gazeta Polska Codziennie".

Codziennie w całej Polsce firmy energetyczne dokonują kilkuset tzw. planowych wyłączeń sieci. Przerwy bywają różnej długości, od godziny do kilkunastu godzin.

- Stosowanie ograniczeń w dostawach wywołuje daleko idące negatywne skutki dla odbiorców, ale też dla sytuacji gospodarczej kraju. Ze względów ekonomicznych dotknięci są zwłaszcza duzi odbiorcy poprzez przymusowe zmniejszenie produkcji - powiedział Mariusz Swora, były prezes Urzędu Regulacji Energetyki.

Facebook Podobał się artykuł? Podziel się!


×
KOMENTARZE (1)

  • glaertes, 2016-09-29 15:23:21

    Jak zawsze w tym bantustanie "zamiata" się problemy pod dywan. Zamiast ogłosić narodowy plan budowy elektrowni, to ciągle liczymy na tzw. "przesył", a kasa by się znalazła -wystarczy zwolnić 20 0tys biur i odchudzić urzędy samorządowe!!!!! Ale to nie "polityczne"!...  rozwiń