PARTNER PORTALU
  • BGK

We Wrocławiu rusza miejska wypożyczalnia aut elektrycznych

  • PAP/AH    28 września 2017 - 12:51
We Wrocławiu rusza miejska wypożyczalnia aut elektrycznych
Stolica Dolnego Śląska jest pierwszym miastem w Polsce, w którym będzie realizowane takie rozwiązanie. Fot. Pixbay

Od początku listopada mieszkańcy Wrocławia będą mogli korzystać z pojazdów elektrycznych oferowanych przez miejską wypożyczalnię tego typu aut. W zasobach wypożyczalni docelowo będzie 200 pojazdów. To pierwszy tego typu projekt w Polsce.




Wypożyczalnia będzie działać pod marką Vozilla. Przedsięwzięcie to efekt podpisanej w lutym tego roku umowy o partnerstwie publiczno-prywatnym pomiędzy samorządem Wrocławia a firmą Enigma.

Obowiązująca przez 5 lat umowa zakłada uruchomienie miejskiej wypożyczalni samochodów elektrycznych. Według wrocławskiego magistratu stolica Dolnego Śląska jest pierwszym miastem w Polsce, w którym będzie realizowane takie rozwiązanie.

- Vozilla, obok wypożyczalni rowerów miejskich oraz miejskich autobusów i tramwajów będzie stanowić nowoczesne uzupełnienie systemu komunikacyjnego miasta - powiedziała Małgorzata Szafran z biura prasowego wrocławskiego magistratu.

Docelowo w zasobach wypożyczalni będzie znajdowało się 200 aut, w tym 190 osobowych oraz 10 samochodów typu VAN.

- Usługa będzie realizowana w systemie free floating, auto na minuty. Dla użytkownika oznacza to usługę "all inclusive" - w ramach opłaty zawarte są koszty rezerwacji, jazdy i parkowania - podała Szafran.

Ostatnie testy związane z funkcjonowaniem wypożyczalni zostaną przeprowadzone w październiku. Ostatecznie auta będą do dyspozycji wrocławian od początku listopada.

Wrocławski magistrat ma wyznaczyć specjalne miejsca parkingowe dla aut Vozilli. Urzędnicy liczą na to, że dzięki wypożyczalni w mieście zmniejszą się korki, a dzięki zerowej emisji CO2 takich aut, poprawie ulegnie jakość powietrza

Facebook Podobał się artykuł? Podziel się!






×
KOMENTARZE (0)

Artykuł nie posiada jeszcze żadnych komentarzy.