PARTNER PORTALU
  • BGK

We Wrocławiu znów będzie można korzystać z rowerów miejskich

  • PAP    26 marca 2014 - 08:02
We Wrocławiu znów będzie można korzystać z rowerów miejskich

- Od początku kwietnia we Wrocławiu ponownie będzie można korzystać z rowerów miejskich. Magistrat rozstrzygnął przetarg na obsługę przynajmniej 17 stacji ze 140 rowerami. W minionym sezonie jednoślady wypożyczono 175 tysięcy razy.
Jak poinformował rzecznik wrocławskiego magistratu Arkadiusz Filipowski, przetarg wygrał dotychczasowy operator tej usługi - firma Nextbike.

"Przeznaczyliśmy na to zadanie 500 tys. zł i firma Nextbike złożyła ofertę, która zapewnia uruchomienie 17 stacji wytypowanych przez miasto. Liczymy, że będą czynne również dodatkowe stacje, które działały w poprzednim sezonie" - dodał Filipowski.

Czytaj też:  Rower miejski, alternatywą dla autobusów

Rzeczniczka firmy Nextbike Małgorzata Udała powiedziała, że w poprzednim sezonie we Wrocławiu było w sumie 35 stacji i 200 rowerów do wypożyczenia. Pozostałe 18 stacji finansowali sponsorzy. "Robimy wszystko, by już od kwietnia uruchomić również te stacje sponsorskie" - dodała Udała.

W poprzednim sezonie rowery miejskie we Wrocławiu wypożyczono 175 tysięcy razy, a przez trzy lata dokonano w sumie prawie 450 tysięcy wypożyczeń. W systemie zarejestrowanych jest 50 tys. użytkowników. W tym gronie jest ok. 8 procent wrocławian - pozostali użytkownicy to turyści.

Początkowe 20 minut przejazdu jest bezpłatne i ponad 80 proc. wypożyczeń mieściło się w tej taryfie. Za pierwszą godzinę opłata wynosi 2 zł, a za drugą 4 zł.

Nextbike jest operatorem rowerów miejskich również w Warszawie, Poznaniu, Opolu, Sopocie, Białymstoku i Lublinie.

Facebook Podobał się artykuł? Podziel się!


×
KOMENTARZE (0)

Artykuł nie posiada jeszcze żadnych komentarzy.