PARTNER PORTALU
  • BGK

We wtorek przejazdy pociągami Kolei Śląskich już płatne dla kierowców

  • PAP/JS    15 stycznia 2018 - 22:44
We wtorek przejazdy pociągami Kolei Śląskich już płatne dla kierowców
Koleje Śląskie są spółką należącą do samorządu woj. śląskiego Fot. mat. pras

W związku z poprawą jakości powietrza w woj. śląskim, we wtorek (16 stycznia) przejazdy pociągami Kolei Śląskich będą już płatne. W poniedziałek były darmowe dla kierowców, którzy wybrali podróż koleją zamiast samochodem, oraz dla osoby im towarzyszącej.
Według zapowiedzi Wojewódzkiego Inspektoratu Ochrony Środowiska, we wtorek jakość powietrza w przeważającej części województwa śląskiego będzie dobra, a warunki będą sprzyjały wszelkiej aktywności na wolnym powietrzu. Jedynie w dolinach beskidzkich, ze względu na poziom pyłu zawieszonego, jakość powietrza będzie umiarkowana.

"Ze względu na korzystne prognozy we wtorek nie będziemy kontynuować akcji bezpłatnych przejazdów dla kierowców. Mamy jednak nadzieję, że ci, którzy skorzystali z naszych usług w poniedziałek, będą to robić dalej, z korzyścią dla środowiska" - powiedziała Magdalena Iwańska z Kolei Śląskich.

Koleje Śląskie są spółką należącą do samorządu woj. śląskiego. W porozumieniu z samorządem, w poniedziałek po raz pierwszy w tym roku przewoźnik zdecydował się na wprowadzenie bezpłatnej komunikacji kolejowej z powodu prognozowanej złej jakości powietrza. Aby skorzystać z obowiązującego do północy bezpłatnego przejazdu Kolejami Śląskimi, wystarczy podczas kontroli biletów okazać ważny dowód rejestracyjny. W przeciwieństwie do ubiegłorocznej edycji akcji, tym razem nie trzeba być właścicielem pojazdu.

Bezpłatne przejazdy obowiązują w całej sieci Kolei Śląskich, z wyłączeniem odcinka przygranicznego Chałupki-Bohumin oraz pociągów "Ornak" na odcinku Żywiec-Zakopane.

 

Facebook Podobał się artykuł? Podziel się!
REKLAMA
×
  • 10.

    JUBILEUSZOWA EDYCJA 14-16 maja 2018, Katowice • Spodek i MCK • Metropolia GZM

Pobierz aplikację EEC
WIĘCEJ
KOMENTARZE (0)

Artykuł nie posiada jeszcze żadnych komentarzy.