PARTNER PORTALU
  • BGK

Weekend przemarszów i zgromadzeń w Warszawie

  • pt    4 maja 2016 - 15:32
Weekend przemarszów i zgromadzeń w Warszawie
W sobotę w Warszawie m.in. Parada Schumana (fot.Polska Fundacja im. Roberta Schumana)

• W sobotę, 7 maja, w Warszawie będzie kilka zgromadzeń publicznych i przemarszów.
• Pociągnie to za sobą zmiany w ruchu drogowym i komunikacji miejskiej.
7 maja najpierw pod katedrą św. Floriana o godz. 11.00 rozpocznie się zgromadzenie organizowane przez osobę prywatną. Chodzi o Marsz #Odwagi Polsko w organizację, którego włączyła się Krucjata Różańcowa za Ojczyznę oraz Narodowcy RP. Uczestnicy spotkania przejdą trasą: al. Solidarności, Most Śląsko-Dąbrowski, Kapucyńska, Miodowa, Kapitulna, Piekarska, Zapiecek, Świętojańska, Dziekania, Kanonia, Rynek Starego Miasta, Zapiecek, Piekarska, Podwale, pl. Zamkowy, Senatorska, Kozia i Krakowskie Przedmieście na Skwer ks. J. Twardowskiego.

O godzinie 12.00 z Krakowskiego Przedmieścia przy ul. Miodowej wyruszy Parada Schumana.
Trasa prowadzi ulicą Senatorską, Wierzbową, Moliera, Królewską, Krakowskim Przedmieściem na Skwer H.C. Hoovera.

Pod siedzibą Trybunału Konstytucyjnego przy ul. J. Ch. Szucha uczestnicy zgromadzenia spotkają się o godz. 12.00 a następnie przejdą na pl. marsz. J. Piłsudskiego trasą: Aleje Ujazdowskie, Nowy Świat, Krakowskie Przedmieście, Królewska. Wspólny marsz pod hasłem "Jesteśmy i będziemy w Europie" organizują Komitet Obrony Demokracji, PO, Nowoczesna, PSL, Stowarzyszenie Inicjatywa Polska oraz Związek Nauczycielstwa Polskiego.

Także w sobotę, odbędzie się koncert w Multimedialnym Parku Fontann na Podzamczu. W godz. 17.30 – 22.30 wyłączona z ruchu będzie Wisłostrada (w obydwu kierunkach) pomiędzy ul. R. Sanguszki a Mostem Śląsko-Dąbrowskim oraz ul. R. Sanguszki.

Jadący Wisłostradą od strony Mokotowa będą mogli dojechać i skręcić w ul. Grodzką, a dla jadących od strony Żoliborza wytyczona zostanie tymczasowa zawrotka przed ul. R. Sanguszki. Objazd zostanie poprowadzony ulicami: Z. Krasińskiego, gen. W. Andersa, Marszałkowska, Al. Jerozolimskie.

Zorganizowane zostaną specjalne miejsca parkingowe. Parkingi zlokalizowane będą na skrajnych dwóch pasach ruchu Wisłostrady (w obu kierunkach) na odcinku od ul. R. Sanguszki do ul. Z. Krasińskiego.

Szczegółowe informacje o zmianach w organizacji ruchu można znaleźć na stronie Biura Koordynacji Inwestycji i Remontów w Pasie Drogowym . Informacje na temat zmian w komunikacji miejskiej znajdują się na stronie www.ztm.waw.pl.

Facebook Podobał się artykuł? Podziel się!


×
KOMENTARZE (0)

Artykuł nie posiada jeszcze żadnych komentarzy.