PARTNER PORTALU
  • BGK

Weekendowe utrudnienia w metrze

  • PAP    11 kwietnia 2012 - 18:15
Weekendowe utrudnienia w metrze

W związku z budową centralnego odcinka II linii metra przez trzy najbliższe weekendy zamknięta będzie stacja metra "Świętokrzyska". Pociągi będą kursować na odcinkach "Kabaty" - "Centrum" oraz "Ratusz Arsenał" - "Młociny" - poinformował w środę stołeczny ZTM.
Stacja "Świętokrzyska" ma być zamykana w trzy kolejne piątki o godz. 22. Pociągi między stacjami "Centrum" i "Ratusz Arsenał" nie będą kursować przez cały weekend.

Między stacjami "Kabaty" i Centrum" pociągi będą jeździły zgodnie z rozkładem obowiązującym w weekendy, zaś na odcinku "Ratusz Arsenał" - "Młociny" co 7,5 minuty. Na obu czynnych odcinkach zachowane będą kursy nocne.

Na czas utrudnień Zarząd Transportu Miejskiego uruchomi autobusową linię zastępczą Z-1. Autobusy będą kursować co 6 minut między stacjami metra "Marymont" i "Politechnika" ul. Słowackiego do pl. Wilsona, ulicami Mickiewicza i Andersa do pl. Bankowego i dalej ul. Marszałkowską do pl. Konstytucji i ul. Waryńskiego.

Ponadto na dodatkowych przystankach będą zatrzymywać się autobusy linii 520: "Centrum" (przed rondem Dmowskiego) i "Metro Świętokrzyska" (przy zejściu do tej stacji) - jadąc od strony pl. Bankowego; "Metro Świętokrzyska" (przed skrzyżowaniem ul. Marszałkowskiej z ul. Świętokrzyską) - jadąc w kierunku pl. Bankowego; oraz "Królewska" - przy skrzyżowaniu ul. Marszałkowskiej z Królewską.

ZTM informuje, że w przypadku przejazdu łączonego (metrem i zastępczą linią autobusową Z-1) bilet jednorazowy, skasowany w jednym ze środków transportu, jest ważny w drugim. To samo dotyczy podróży metrem i tramwajem linii 4, 15, 18, 35 i 73 lub metrem i autobusem linii 107, 127, 171 i 520 na odcinku "Centrum" - "Metro Ratusz Arsenał". Na stacjach "Centrum" i "Ratusz Arsenał" otwarta będzie jedna bramka, dzięki czemu osoby korzystające z biletu skasowanego w autobusie lub tramwaju będą mogły zejść na peron metra.

Podobne ograniczenia w kursowaniu metra obowiązywały w dniach 21 marca - 6 kwietnia.

Facebook Podobał się artykuł? Podziel się!
REKLAMA
×
KOMENTARZE (0)

Artykuł nie posiada jeszcze żadnych komentarzy.