PARTNER PORTALU
  • BGK

Wiadomo, kto będzie odbierał odpady komunalne krakowian od 1 lipca

  • AW    4 czerwca 2014 - 18:22
Wiadomo, kto będzie odbierał odpady komunalne krakowian od 1 lipca

Konsorcjum firm PUK VAN GANSEWINKEL Spółka z o.o., A.S.A Spółka z o.o., Małopolskie Przedsiębiorstwo Gospodarki Odpadami Spółka z o.o. i SITA Małopolska Spółka z o.o. wygrało przetarg na odbiór i zagospodarowanie odpadów komunalnych w Krakowie. To samo konsorcjum obecnie zajmuje się śmieciami w stolicy Małopolski.
Wiemy już kto będzie odbierał odpady komunalne od krakowian i przekazywał je do instalacji przetwarzania w okresie od 1 lipca br. do 31 marca 2016 r. Ogłoszony przez Miasto przetarg wygrało konsorcjum czterech firm: PUK VAN GANSEWINKEL Spółka z o.o., A.S.A Spółka z o.o., Małopolskie Przedsiębiorstwo Gospodarki Odpadami Spółka z o.o. i SITA Małopolska Spółka z o.o., a więc to samo, które obecnie zajmuje produkowanymi przez nas śmieciami.

Jak informuje magistra, podobnie jak obecnie, od 1 lipca 2014 roku do 31 marca 2016 roku Kraków będzie podzielony na 5 sektorów śmieciowych. Zwycięska oferta opiewa na kwotę ogółem 69,5 mln zł, a więc jest kilkanaście milionów mniejsza niż szacowano. Do przetargu wpłynęła jeszcze oferta, ale dotyczącą odbioru odpadów tylko z części obszaru Krakowa. Złożyła są firma Remondis.

Takie rozstrzygnięcie przetargowe oznacza, że odbiór odpadów od mieszkańców Krakowa powinien przebiegać w podobny sposób jak obecnie.
Facebook Podobał się artykuł? Podziel się!


KOMENTARZE (0)

Artykuł nie posiada jeszcze żadnych komentarzy.