PARTNER PORTALU
  • BGK

Wiatraki w dawnej kopalni Konin

  • wnp.pl (Ireneusz Chojnacki)    7 grudnia 2011 - 12:48
Wiatraki w dawnej kopalni Konin

Firma KWE (Konin Wind Energy) chce zbudować w czterech lokalizacjach farmy wiatrowe o łącznej mocy 175 MW. Uruchomienie pierwszych wiatraków planowane jest w 2015 roku.
Frma KWE (Konin Wind Energy) została utworzona w marcu 2010 roku przez Kopalnię Węgla Brunatnego Konin ( KWB Konin) oraz spółkę Global Wind Energy Poland, za którą stoi kapitał zagraniczny.

– Za tym stoi kapitał izraelski – powiedział Roman Tomaszewski, członek zarządu KWB Konin.

Celem KWE jest budowa farm wiatrowych w części na zrekultywowanych terenach po dawnych odkrywkach kopalni Konin. Biznesplan przewiduje budowę farm o łącznej mocy 175 MW w kilku lokalizacjach.

– To będzie w czterech osobnych punktach na starych terenach poodkrywkowych, żeby wykorzystać tereny porekultywacyjne – mówił Roman Tomaszewski. Jako pierwszy zostanie zrealizowany projekt o nazwie „Jóźwin II A”, zlokalizowany na terenie po odkrywce Jóźwin, gdzie od 1,5 roku stoi maszt do pomiaru siły i kierunku wiatrów. Uruchomienie pierwszych wiatraków planowane jest w 2015 roku. Facebook Podobał się artykuł? Podziel się!


×
KOMENTARZE (1)

  • norbi, 2012-03-25 19:58:35

    jezeli spolka kopalniz wind enrgy ma powazne zamiary to rok 2015 powinien byc rokiem ostatecznym,poniewaz nie wierze ze kapital izraelski bedzie czekal na decyzje.a wogole kopalnia co poc zynila ze jest w tej spolkced,mchyba chce stworzy dobre wrazeniebo spolka kopalni nie robvi nic w tym kierunku.