Wiatraki w dawnej kopalni Konin

  • wnp.pl (Ireneusz Chojnacki)
  • 07-12-2011
  • drukuj
Firma KWE (Konin Wind Energy) chce zbudować w czterech lokalizacjach farmy wiatrowe o łącznej mocy 175 MW. Uruchomienie pierwszych wiatraków planowane jest w 2015 roku.
Wiatraki w dawnej kopalni Konin
Frma KWE (Konin Wind Energy) została utworzona w marcu 2010 roku przez Kopalnię Węgla Brunatnego Konin ( KWB Konin) oraz spółkę Global Wind Energy Poland, za którą stoi kapitał zagraniczny.

– Za tym stoi kapitał izraelski – powiedział Roman Tomaszewski, członek zarządu KWB Konin.

Celem KWE jest budowa farm wiatrowych w części na zrekultywowanych terenach po dawnych odkrywkach kopalni Konin. Biznesplan przewiduje budowę farm o łącznej mocy 175 MW w kilku lokalizacjach.

– To będzie w czterech osobnych punktach na starych terenach poodkrywkowych, żeby wykorzystać tereny porekultywacyjne – mówił Roman Tomaszewski. Jako pierwszy zostanie zrealizowany projekt o nazwie „Jóźwin II A”, zlokalizowany na terenie po odkrywce Jóźwin, gdzie od 1,5 roku stoi maszt do pomiaru siły i kierunku wiatrów. Uruchomienie pierwszych wiatraków planowane jest w 2015 roku. Podobał się artykuł? Podziel się!

 


KOMENTARZE (1)ZOBACZ WSZYSTKIE

jezeli spolka kopalniz wind enrgy ma powazne zamiary to rok 2015 powinien byc rokiem ostatecznym,poniewaz nie wierze ze kapital izraelski bedzie czekal na decyzje.a wogole kopalnia co poc zynila ze jest w tej spolkced,mchyba chce stworzy dobre wrazeniebo spolka kopalni nie robvi nic w tym kierunku.

norbi, 2012-03-25 19:58:35 odpowiedz

ZOBACZ WSZYSTKIE


ZOBACZ TAKŻE