PARTNER PORTALU
  • BGK

Wiaty specjalnej troski

  • Przegląd prasy/Życie Warszawy/PAP    11 grudnia 2010 - 06:55
Wiaty specjalnej troski

Jedenastu wysokich urzędników miejskich z wiceprezydentem miasta na czele weszło w skład komitetu sterującego budową wiat przystankowych w Warszawie.
Będą rozwiązywać problemy inwestora, o ile takie w ogóle się pojawią. Komitet Sterujący powołała prezydent stolicy Hanna Gronkiewicz-Waltz w celu „poprawy efektywności realizacji oraz poprawy współpracy jednostek organizacyjnych m.st. Warszawy i spółek miejskich dla realizacji projektu budowy i zarządzania wiatami” – informuje „Życie Warszawy

Budowa 1580 wiat przystankowych jest pierwszym projektem partnerstwa publiczno-prywatnego w stolicy. Chodzi o kontrakt na ustawienie wiat przystankowych w Warszawie i prawo do umieszczania na nich reklam przez co najmniej 15 lat.

Wybrana przez ratusz firma albo konsorcjum sfinansuje demontaż starych wiat oraz produkcję i ustawienie nowych (szacowany koszt to 80 mln zł). Na każdym przystanku będą dwa albo trzy nośniki. Łącznie da to ok. 4 tys. reklam, z których koncesjonariusz będzie czerpał zyski.

Komitet ma zbierać się co najmniej raz na trzy miesiące. Dopóki rozmowy z wykonawcami nie zostaną zakończone, będzie oglądał protokoły i materiały informacyjne oraz podejmował „decyzje kierunkowe”.

Bez komitetów sterujących doskonale radzą sobie inne miasta – ironizuje „Życie Warszawy”.

Facebook Podobał się artykuł? Podziel się!


×
KOMENTARZE (2)

  • Eterno Vagabundo, 2010-12-19 05:50:03

    Czy można z rozpędu, a i później w biegu, Objąć troskliwością wszystkie kopce śniegu ?
  • Sztruksowy chłopak, 2010-12-12 23:20:01

    coż za tytuł "wiaty wymagają troski" ? jest wiele innych spraw które wymagają troski i to od zaraz ... a nie wiaty ...