Wiaty specjalnej troski

  • Przegląd prasy/Życie Warszawy/PAP
  • 11-12-2010
  • drukuj
Jedenastu wysokich urzędników miejskich z wiceprezydentem miasta na czele weszło w skład komitetu sterującego budową wiat przystankowych w Warszawie.
Wiaty specjalnej troski

Będą rozwiązywać problemy inwestora, o ile takie w ogóle się pojawią. Komitet Sterujący powołała prezydent stolicy Hanna Gronkiewicz-Waltz w celu „poprawy efektywności realizacji oraz poprawy współpracy jednostek organizacyjnych m.st. Warszawy i spółek miejskich dla realizacji projektu budowy i zarządzania wiatami” – informuje „Życie Warszawy

Budowa 1580 wiat przystankowych jest pierwszym projektem partnerstwa publiczno-prywatnego w stolicy. Chodzi o kontrakt na ustawienie wiat przystankowych w Warszawie i prawo do umieszczania na nich reklam przez co najmniej 15 lat.

Wybrana przez ratusz firma albo konsorcjum sfinansuje demontaż starych wiat oraz produkcję i ustawienie nowych (szacowany koszt to 80 mln zł). Na każdym przystanku będą dwa albo trzy nośniki. Łącznie da to ok. 4 tys. reklam, z których koncesjonariusz będzie czerpał zyski.

Komitet ma zbierać się co najmniej raz na trzy miesiące. Dopóki rozmowy z wykonawcami nie zostaną zakończone, będzie oglądał protokoły i materiały informacyjne oraz podejmował „decyzje kierunkowe”.

Bez komitetów sterujących doskonale radzą sobie inne miasta – ironizuje „Życie Warszawy”.

Podobał się artykuł? Podziel się!

 


KOMENTARZE (2)ZOBACZ WSZYSTKIE

Czy można z rozpędu, a i później w biegu, Objąć troskliwością wszystkie kopce śniegu ?

Eterno Vagabundo, 2010-12-19 05:50:03 odpowiedz

coż za tytuł "wiaty wymagają troski" ? jest wiele innych spraw które wymagają troski i to od zaraz ... a nie wiaty ...

Sztruksowy chłopak, 2010-12-12 23:20:01 odpowiedz

ZOBACZ WSZYSTKIE


ZOBACZ TAKŻE