PARTNER PORTALU
  • BGK

Wiceminister zapowiada dopłaty do czynszów dla osób z niskimi dochodami

  • PAP/TK    30 kwietnia 2018 - 06:57
Wiceminister zapowiada dopłaty do czynszów dla osób z niskimi dochodami
Wśród kryteriów, jakie stosować będą gminy przyjmujące wnioski o dopłaty, pierwszeństwo będą mieć osoby niepełnosprawne czy starsze (fot. Pixabay)

Od 2019 roku będą przyznawane dopłaty do czynszów dla osób z niskim dochodami - powiedział w wywiadzie dla "Faktu" Artur Soboń, wiceminister infrastruktury i rozwoju.
- Projekt ustawy jest przygotowany. Dopłaty mają być wsparciem np. dla osób, które przyjechały za pracą i chcą wynająć mieszkanie. Program nasz skierowany jest do osób, które mają za niskie dochody, by wciąć kredyt mieszkaniowy, ale zbyt wysokie, aby dostać lokal komunalny - powiedział Soboń w wywiadzie dla gazety.

Zwrócił uwagę, że dopłaty do czynszów mają być wyłącznie do nowych inwestycji. - Ale nie tylko w ramach "Mieszkania plus", ale także TBS-ach, spółdzielniach mieszkaniowych czy mieszkań czynszowych budowanych przez deweloperów - zaznaczył wiceminister.

Czytaj także: Dopłaty do czynszu Mieszkania plus. Rady gmin zdecydują o kryteriach przyznania wsparcia

Jak mówił, ministerstwo przyjęło założenie, że największa pomoc potrzebna jest "na starcie". - Wraz ze stabilizacją pozycji zawodowej ta pomoc powinna się zmniejszać. Ale rzeczywiście, to jeszcze jest do przemyślenia - powiedział Soboń.

Podkreślił, że wśród kryteriów, jakie stosować będą gminy przyjmujące wnioski o dopłaty, pierwszeństwo będą mieć osoby niepełnosprawne czy starsze.

- I możliwe, że tym grupom osób nie będziemy zmniejszać dopłat i ich wysokość będzie taka sama przez 9 lat - oświadczył.

Facebook Podobał się artykuł? Podziel się!
REKLAMA
×
  • 10.

    JUBILEUSZOWA EDYCJA 14-16 maja 2018, Katowice • Spodek i MCK • Metropolia GZM

Pobierz aplikację EEC
WIĘCEJ
KOMENTARZE (1)

  • Allochton, 2018-05-04 00:22:56

    należałoby przyjrzeć strukturze naliczania kosztów za mieszkanie. otóż trzy lata temu otapetowano / ocieplono blok, zimy były lekkie a zużycie ogrzewania znacznie wzrosło. teraz jak jestem na etacie srebrzystowłosej - emeryturze, mam czas przyjrzeć się bliżej. Nikt nie zwraca uwagi, Ci co zwracają s...ię do TV - mają kłopoty. Gdzie podziała się podstawowa rzetelność w wykonywaniu podjętego zadania, piastowania stanowiska? czemu oszukują? do grobu i tak nie zabiorą. Należy ujawnić sposób obliczania należności, jakie ponosi się koszty, jak są wyliczane?  rozwiń