PARTNER PORTALU
  • BGK

Wiceprezydent Łodzi: zdarzenia w MPO są niedopuszczalne

  • bad    13 kwietnia 2018 - 18:15
Wiceprezydent Łodzi: zdarzenia w MPO są niedopuszczalne
W Łodzi część śmieciarek nie wyjechała na ulice. Fot. uml.lodz.pl

Dziś rano (13 kwietnia) pracownicy Miejskiego Przedsiębiorstwa Oczyszczania w Łodzi rozpoczęli manifestację postulatów dotyczących zwiększenia wynagrodzenia. MPO obsługuje dzielnice Górną i Polesie, śmieciarki nie wyjechały tam na ulice. Przedstawiciele władz miasta liczą, że pracownicy wrócą do pracy.
- Proszę wyjechać na ulice naszego miasta, proszę wykonywać usługi publiczne, za które jesteście państwo odpowiedzialni, a w najbliższym możliwym terminie wskazanym przez zarząd spółki, usiąść i rozmawiać o swoich postulatach - apeluje wiceprezydent Łodzi Tomasz Trela.

Wiceprezydent zapewnia, że wedle oczekiwań łodzian miasto pozostanie czyste, ponieważ bojkot nie może odbywać się kosztem mieszkańców. Dodaje, że zdarzenia, które mają miejsce w MPO, są niedopuszczalne.

Czytaj też: Producenci opakowań chcą jednolitych poziomów recyklingu

- Spółka, która jest spółką miejską, powołaną do tego żeby wykonywać zadania publiczne miasta, musi być nieskazitelna. Pracownicy tej spółki muszą być bardzo odpowiedzialni, bo pracują na rzecz mieszkańców Łodzi. Dzisiejszy bojkot odbieram bardzo wyraźnie jako sprzeciw wobec wszystkich mieszkańców naszego miasta, podczas gdy zarząd spółki jest bardzo otwarty na dialog i kompromis - powiedział wiceprezydent Tomasz Trela.

Wiceprezydent przypomina, że pracownicy MPO otrzymali podwyżki wynagrodzenia w listopadzie 2016 r. Kolejne podwyższenie wynagrodzenia przewidziane jest w bieżącym roku, o czym zarząd spółki poinformował pracowników. W tej sprawie trwały negocjacje pomiędzy związkami zawodowymi oraz zarządem spółki. Władze miasta otrzymały informację od prezesa MPO Pawła Jankiewicza o trwających rozmowach oraz ich przebiegu i terminach kolejnych spotkań.

Ponadto w planach jest modernizacja sortowni z funduszy unijnych. Pracownicy zostali także poinformowani o powierzaniu obsługi dwóch rejonów miasta - Górnej i Polesia spółce MPO, więc nie muszą obawiać się utraty pracy.

Facebook Podobał się artykuł? Podziel się!
REKLAMA
×
KOMENTARZE (0)

Artykuł nie posiada jeszcze żadnych komentarzy.