PARTNER PORTALU
  • BGK

Wichury nad Polską, Orkan Ksawery: Awarie. 3,8 tys. miejscowości bez prądu

  • PAP/AT    6 października 2017 - 08:05
Wichury nad Polską, Orkan Ksawery: Awarie. 3,8 tys. miejscowości bez prądu

Po wichurach jakie przeszły nad Polską w ponad 3,8 miejscowościach obsługiwanych przez Enea Operator występują awarie i problemy w dostawie energii elektrycznej.
Awarie i problemy w dostawie energii elektrycznej występują w ponad 3,8 tys. miejscowościach – poinformowała rzeczniczka prasowa Enei Operator Danuta Tabaka. Na terenie obsługiwanym przez spółkę bez napięcia jest 48 linii 110 kV oraz 796 linii średniego napięcia.

Tabaka zaznaczyła, że najtrudniejsza sytuacja jest w województwie lubuskim. "Tam problemy z zasilaniem występują w ponad 1,5 tys. miejscowościach. W Wielkopolsce awarie występują w prawie 2 tys. miejscowości, głównie na południu regionu, w okolicach Leszna, a także Opalenicy, Szamotuł i Wrześni. W województwie zachodniopomorskim problemy z dostawami energii elektrycznej występują w 278 miejscowościach, szczególnie w okolicach Szczecina i Stargardu" - podała Tabaka.

Czytaj też: Bilans wichur na Polską

Dodała, że ze względu na skalę zjawiska mogą wystąpić chwilowe trudności w dodzwonieniu się na numer alarmowy 991. "Ze względu na ogromną siłę i skalę żywiołu nie można obecnie określić zakresu zniszczeń oraz czasu przywrócenia zasilania. Wszystkie brygady Enei Operator pracują w terenie nad jak najszybszym przywróceniem dostaw energii elektryczne" - powiedziała.

Miejscowości objęte awariami można sprawdzić na stronie internetowej spółki Enea.

Czytaj też: Wichury Zachodniopomorskie

Czytaj też: Wichury Opolskie

Czytaj też: Wichury Wielkopolskie

Czytaj też: Wichury Świętokrzyskie

Czytaj też: Wichury Lubuskie

Czytaj też: Wichury Dolnośląskie

Czytaj też: Wichury Łódzkie

Czytaj też: Wichury Kujawsko-pomorskie

Czytaj też: Wichury Śląskie

Czytaj też: Wichury Małopolskie

Facebook Podobał się artykuł? Podziel się!


×
KOMENTARZE (0)

Artykuł nie posiada jeszcze żadnych komentarzy.