PARTNER PORTALU
  • BGK

Widzisz śmieci na drodze? Zadzwoń

  • AW/kedzierzynkozle.pl    19 marca 2012 - 20:06

Magistrat w Kędzierzynie - Koźlu wziął się za wiosenne porządki na ulicach i na terenach zielonych w mieście. Do roboty wzięły się firmy zajmujące się zielenią, strażnicy, a wkrótce i więźniowie. W sprawie śmieci na drogach można też dzwonić.
W akcję sprzatania po zimie zostały zaangażowane firmy zajmujące się utrzymywaniem porządku w mieście, strażnicy miejscy, a prawdopodobnie już wkrótce również i więźniowie z aresztu śledczego.

W przeciągu najbliższego miesiąca będzie można pozbyć się nieodpłatnie elektrośmieci oraz śmieci wielkogabarytowych. W kwietniu zorganizowana zostanie trzydniowa akcja zbiórki zanieczyszczeń na wszystkich kędzierzyńsko-kozielskich osiedlach.

Prezydent miasta (oceń jego działania) postanowił egzekwować utrzymywanie czystości nie tylko od podlegających pod urząd jednostek i zatrudnionych przez niego firm, ale również od innych samorządów – w tym celu przekazał staroście stosowne powiadomienie. - W związku z tym, mieszkańcy mogą zgłaszać zanieczyszczenia występujące na drogach gminnych i powiatowych do odpowiednich służb, w tym do Straży Miejskiej pod całodobowo czynnym numerem telefonu alarmowego: 986 - informuje tamtejszy magistart. Facebook Podobał się artykuł? Podziel się!


×
KOMENTARZE (0)

Artykuł nie posiada jeszcze żadnych komentarzy.