PARTNER PORTALU
 • BGK

Więcej drzew i kwiatów w Łodzi

 • aw    24 września 2015 - 09:36
Więcej drzew i kwiatów w Łodzi

W ramach jesiennego sadzenia drzew zostaną również posadzone platany (fot.fotolia)

Akcja sadzenia drzew i krzewów różanych w Łodzi potrwa do końca października. Szacowany koszt to 250 tys. zł jeśli chodzi o drzewa, a 100 tys. zł przeznaczono na krzewy.
Akcja będzie prowadzona przez Zarząd Zieleni Miejskiej oraz Zarząd Dróg i Transportu.

- Zgodnie z obietnicą, w tym roku posadzimy 5 tys. drzew. Tysiąc już posadziliśmy wiosną, ale ponieważ przełom września i października jest najlepszym okresem, rozpoczynamy wielkie nasadzanie drzew – zapowiadała prezydent Hanna Zdanowska.

Jak informuje magistrat, rośliny zostaną posadzone w wielu miejscach. Zazielenieją woonerfy, takie jak ten na ulicy Piramowicza czy Traugutta, okolice Centralu i Urzędu Marszałkowskiego.

Nasadzenia mają objąć także wszelkie place budowy ZDiT, począwszy od rozlokowania drzew wzdłuż trasy W-Z, a kończąc na mniejszych inwestycjach takich jak budowa drogi rowerowej przy Rzgowskiej - podaje portal uml.lodz.pl.

Rośliny, które mają pojawić się w centrum, zostały wyselekcjonowane tak, aby były to gatunki które są odporne na trudne warunki miejskie oraz takie, które można posadzić na niewielkich przestrzeniach. Nową roślinnością będą cieszyć się też spacerujący po parkach: Staromiejskim, Piłsudskiego, Mickiewicza oraz Zieleńcu przy Łososiowej.

W parkach: Ocalałych, Baden-Powella, Reymonta i Mickiewicza zostanie posadzonych aż tysiąc krzewów róż.

- W parkach posadzimy około 400 drzew, ale też 4 tys. krzewów. Efekt na pewno będzie widoczny – mówiła Ewelina Wróblewska, dyrektor Zarządu Zieleni Miejskiej.

W ramach jesiennego sadzenia drzew zostaną również wycięte chore klony z ulicy Piotrkowskiej. Zostaną zastąpione platanami.

Facebook Podobał się artykuł? Podziel się!


KOMENTARZE (3)

 • iza, 2015-09-25 08:25:37

  Cudownie!
 • mandaryn, 2015-09-24 17:37:11

  brawo! tak trzymać! W zielonej Łodzi będzie się wspaniale mieszkać! inne miasta, ktore zamiast sadzić - wycinają, winny brać przykład!
 • jurek, 2015-09-24 15:49:16

  I znów te woonerfy miast pisac po polsku - podwórzec