PARTNER PORTALU
  • BGK

Więcej kamer na bydgoskich osiedlach

  • pt    17 czerwca 2014 - 13:16
Więcej kamer na bydgoskich osiedlach

Trwają przygotowania do rozbudowy monitoringu na czterech bydgoskich osiedlach. Kamery będą instalowane w Starym Fordonie, Śródmieściu oraz na Okolu i Wilczaku.
Ogłoszony został już przetarg na wykonanie projektu oraz prac instalacyjno-budowlanych. Wcześniej w porozumieniu z radami osiedli przygotowano tak zwany program funkcjonalno-użytkowy.

Wskazuje on optymalne lokalizacje oraz określa standardy nowych kamer. W sumie bydgoski system monitoringu może zostać rozbudowany na osiedlach o 13 nowych punktów obejmujących 24 kamery w tym 8 szybkoobrotowych oraz 16 kamer stałopozycyjnych.

Konieczne będzie przy takiej rozbudowie doposażenie centrum dozoru w 3 stanowiska operatorskie. Obraz z kamer będzie także archiwizowany.

Na Okolu kamery zaprojektowano  przy skrzyżowaniach Staroszkolna-Nowogrodzka, Grunwaldzka-Wrocławska, Jackowsiego-Łokietka. Na Wilczaku monitoringiem objęte byłoby skrzyżowanie Nakielskiej z Wrocławską. W Śródmieściu dodatkowa kamera pojawi się w Parku Kazimierza Wielkiego przy „Potopie”.

Najwięcej kamer zaplanowano w Starym Fordonie. W celu zwiększenia poziomu oświetlenia, dla każdej kamery stałopozycyjnej zainstalowane zostaną podświetlacze na podczerwień o zasięgu co najmniej 100 metrów.

To czy możliwe będzie zainstalowanie jeszcze w tym roku wszystkich urządzeń na uzgodnionych lokalizacjach będzie zależało od wyników przetargu. Wówczas znany będzie koszt tych inwestycji, które finansowane są z programu 5/6. Jest on częścią budżetu obywatelskiego.

W związku z intensywnym rozwojem systemu wizyjnego trwają także prace nad projektem adaptacji budynku przy ul. Baczyńskiego na studio monitoringu, siedzibę Straży Miejskiej i archiwum miasta. Bez tej inwestycji obraz z wielu kamer mógłby być jedynie zapisywany na dyskach, a nie na bieżąco śledzony. Docelowo na terenie miasta ma funkcjonować około 250 kamer.

Facebook Podobał się artykuł? Podziel się!
KOMENTARZE (0)

Artykuł nie posiada jeszcze żadnych komentarzy.
NAJPOPULARNIEJSZE W PORTALU
NAJNOWSZE WIADOMOŚCIWyszukiwarki

Polecane oferty: