Więcej kredytów w programie Rodzina na swoim

W czerwcu 2012 r. w ramach programu "Rodzina na swoim" udzielono 3 tys. 467 kredytów, wobec 3 tys. 429 w maju, na kwotę 599,98 mln zł.
Więcej kredytów w programie Rodzina na swoim
Z porównania rocznego wynika, że zarówno liczba, jak i kwota kredytów wyraźnie spadła w porównaniu z czerwcem 2011 r., kiedy to udzielono 4 tys. 513 kredytów na kwotę 929,4 mln zł. W ciągu ostatnich kilku miesięcy liczba i kwota udzielonych kredytów utrzymuje się na zbliżonym poziomie.

Czytaj też: Rodzinie coraz trudniej być na swoim

Zdaniem analityków, zmniejszenie liczby udzielanych kredytów wynika przede wszystkim z obniżonych limitów cen mieszkań, na zakup których można uzyskać preferencyjny kredyt.

"Po prostu niewiele mieszkań spełnia warunki programu na uzyskanie dofinansowania, więc niewiele jest zaciąganych kredytów. Swoje znaczenie ma też utrudniony dostęp do kredytów hipotecznych" - powiedział analityk Open Finance Marcin Krasoń.

Dodał, że w najbliższych miesiącach w "Rodzinie na swoim" powinna się utrzymać stabilizacja, a ożywienia można się spodziewać pod koniec roku, gdy program będzie się kończył.

 


KOMENTARZE (0)

Artykuł nie posiada jeszcze żadnych komentarzy.

ZOBACZ TAKŻE