PARTNER PORTALU
  • BGK

Więcej ładunków w Pyrzowicach

  • PAP    10 stycznia 2011 - 17:02

O 71 proc. wzrosła w ubiegłym roku ilość ładunków odprawianych przez Międzynarodowy Port Lotniczy Katowice. Tym samym lotnisko umocniło pozycję lidera wśród polskich portów regionalnych.
W 2010 r. towarowe linie lotnicze przewiozły z i do Pyrzowic 11 tys. 194 ton ładunków. W grudniu odprawiono 917 ton frachtu, o 17 proc. więcej niż w tym samym czasie przed rokiem.

Do tegorocznego wzrostu odprawianych ładunków przyczyniło się m.in. powodzenie uruchomionego jesienią 2009 r. pierwszego w historii polskiego lotnictwa bezpośredniego połączenia transatlantyckiego cargo, do Kanady. Samoloty, zdolne załadować ok. 45 ton ładunków, latają w każdy weekend. Zabierają zróżnicowane ładunki m.in. części samochodowe, elektronikę, farmaceutyki.

Według Piotra Adamczyka z działu marketingu Międzynarodowego Portu Lotniczego Katowice, ważnym czynnikiem wpływającym na rozwój cargo w Pyrzowicach jest rosnące zainteresowanie klientów transportem towarów na tej jedynej regularnej trasie transatlantyckiej z Polski, z Pyrzowic do kanadyjskiego Hamilton k. Toronto.

- Dobry wynik ubiegłego roku to także efekt ciągłego poszerzania siatki regularnych połączeń cargo. Np. w listopadzie irlandzka linia lotnicza Air Contractors otworzyła na zlecenie firmy kurierskiej FedEx połączenie na trasie Pyrzowice-Paryż-Frankfurt-Pyrzowice - twierdzi Adamczyk.

Większa liczba ładunków wiąże się również ze zwiększeniem możliwości przewozowych na już istniejących trasach - na zlecenie DHL z Pyrzowic do Lipska lata obecnie maszyna linii Atlantic Airlines o większej niż wcześniej ładowności.

Facebook Podobał się artykuł? Podziel się!
REKLAMA
×
KOMENTARZE (0)

Artykuł nie posiada jeszcze żadnych komentarzy.