PARTNER PORTALU
  • BGK

Więcej latamy z Łodzi

  • PAP    2 lipca 2010 - 11:59
Więcej latamy z Łodzi

Ponad 151 tys. pasażerów obsłużyło łódzkie lotnisko im. Wł. Reymonta w pierwszym półroczu tego roku. To o ponad 15 tys. osób więcej w porównaniu z pierwszym półroczem 2009 r. - poinformowała w piątek rzeczniczka lotniska Katarzyna Dobrowolska.
Rekordowy pod względem wzrostu liczby pasażerów był czerwiec; w tym miesiącu z połączeń z łódzkiego lotniska skorzystało o 10 tys. pasażerów więcej niż w czerwcu 2009 roku; wzrost wyniósł 35,5 proc.

- Na plusie są zarówno statystyki dotyczące ruchu regularnego, jak i letnich czarterów, których sezon zainaugurowaliśmy na początku czerwca - zaznaczyła rzecznika.

W czerwcu Port Lotniczy Łódź obsłużył ponad 36 tys. pasażerów; przed rokiem było to nieco ponad 26 tys. osób. Duża dynamika wzrostu widoczna jest zwłaszcza w przypadku rejsów regularnych. Z danych wynika, że w czerwcu z tych połączeń skorzystało prawie 7 tys. pasażerów więcej niż rok temu.

Z początkiem czerwca rozpoczął się sezon letnich czarterów na łódzkim lotnisku. Startować będą stąd samoloty 17 przewoźników czarterowych, w 2009 roku było tych przewoźników 12. Z Łodzi będzie można polecieć m.in. do: Monastyru (Tunezja), Antalyi (Turcja), Heraklionu (Grecja), egipskiego Sharm el Sheikh, Tel Avivu oraz do Warny.

Władze portu liczą, że ruch czarterowy zwiększy się w tym roku o ok. 20 proc. Facebook Podobał się artykuł? Podziel się!
REKLAMA
×
KOMENTARZE (0)

Artykuł nie posiada jeszcze żadnych komentarzy.