PARTNER PORTALU
  • BGK

Więcej lotów z Gdańska na Ukrainę. Ryanair przedstawił nową ofertę

  • KDS    28 marca 2018 - 10:19
Więcej lotów z Gdańska na Ukrainę. Ryanair przedstawił nową ofertę
Z nowych połączeń mają korzystać m.in. Ukraińcy, którzy pracują na Pomorzu. (fot. pomorskie.eu/Aleksander Olszak)

Ryanair - irlandzki tani przewoźnik, ogłosił nowe kierunki lotów z polskich lotnisk. Stawia na Ukrainę. Połączy Gdańsk z Kijowem.
Jak czytamy na stronie urzędu marszałkowskiego województwa pomorskiego, wschodnie kierunki lotów są coraz popularniejsze. To z racji rosnącej liczby pracujących na Pomorzu Ukraińców, którzy coraz częściej, zamiast 24-godzinnej podróży autokarem wybierają samolot.

Do tej pory jedynie węgierski Wizz Air oferował połączenia pomiędzy Portem lotniczym im. Lecha Wałęsy w Gdańsku a lotniskiem Kijów-Żulany. Od października 2018 r. loty na Ukrainę rozpocznie irlandzki Ryanair. Dodatkowo, od 25 marca, latają samoloty pomiędzy Gdańskiem a Lwowem.

Czytaj więcej: W sezonie letnim osiem nowych połączeń z lotniska Chopina

Samoloty będą latać z Gdańska dwa razy w tygodniu - w piątki i w poniedziałki. W Kijowie lądować będą w Porcie Lotniczym Kijów-Boryspol - czytamy na stronie urzędu.

Port położony jest na wschodnim brzegu Dniepru, około 40 km od centrum miasta. To drugie lotnisko w ukraińskiej stolicy. Korzystają z niego tradycyjne linie lotnicze. Z uwagi za bardzo dobrą siatkę połączeń z miastami całej Wspólnoty Niepodległych Państw często nazywane jest "Bramą wschodu".

Facebook Podobał się artykuł? Podziel się!
REKLAMA
×
KOMENTARZE (0)

Artykuł nie posiada jeszcze żadnych komentarzy.