PARTNER PORTALU
  • BGK

Więcej mieszkań dla torunian

  • PAP    28 listopada 2011 - 17:45

Władze Torunia przekazały lokatorom 67 nowych mieszkań komunalnych. Budowa dwu bloków kosztowała miasto blisko 7 mln zł.
"Co roku budujemy w Toruniu ponad 100 nowych mieszkań komunalnych i lokali socjalnych i większość ma już dobre, nowoczesne parametry, porównywalne z mieszkaniami oferowanymi na wolnym rynku. Staramy się, aby lokali o najniższym standardzie było nie więcej niż 30 proc. ogólnego zasobu i taki plan będziemy realizować w najbliższych latach" - podkreślił w poniedziałek Michał Zaleski, prezydent Torunia (sprawdź jego notowania/zabierz głos).

Budowa dwóch nowych bloków komunalnych przy ul. Olsztyńskiej trwała rok, kosztowała niespełna 7 mln zł. Budynki są czterokondygnacyjne, mieszczą łącznie 67 mieszkań: 2- i 3-pokojowych w pełnym standardzie, czyli wykończonych, wyposażonych w tzw. biały montaż i wykładziny podłogowe. W części mieszkań przyszli lokatorzy chcieli sami wykończyć kuchnie i łazienki.

"Przy ul. Olsztyńskiej zbudowany zostanie jeszcze jeden blok z 34 mieszkaniami. Jest już zaprojektowany, a budowa powinna ruszyć w przyszłym roku" - poinformowała Aleksandra Iżycka, rzeczniczka prezydenta Torunia.

Jeszcze w 2011 roku oddany zostanie w Toruniu budynek wielorodzinny z 44 lokalami komunalnymi. Trwa także kompleksowa modernizacja i adaptacja na cele mieszkaniowe dawnego hotelu robotniczego "Lipsk", gdzie już oddano lokatorom 40 mieszkań, a kolejnych 48 jest przygotowywanych.

Z danych toruńskiego magistratu wynika, że na mieszkanie komunalne oczekuje 270 osób, a na liście uprawnionych do przydziału lokalu socjalnego jest około 1300.

W latach 2005-2010 oddano w Toruniu do użytku ponad 600 mieszkań komunalnych i socjalnych. Gmina wydała na to 53 mln zł, a na najbliższe lata zaplanowano budowę kolejnych 600 lokali gminnych.

Facebook Podobał się artykuł? Podziel się!


×
KOMENTARZE (0)

Artykuł nie posiada jeszcze żadnych komentarzy.