PARTNER PORTALU
  • BGK

Więcej mieszkań w TBS i socjalnych w Stargardzie

  • AW    6 sierpnia 2012 - 19:47

Stargardzki TBS oddał nowy budynek przy ul. Śniadeckiego. Zamieszkają w nim 22 rodziny, w większości te, które dotąd zajmowały mieszkania komunalne o niższym standardzie, w innych częściach miasta.
W 22 mieszkaniach zamieszkają rodziny, które dotąd zamieszkiwały w lokalach komunalnych i ze względu na ich niski standard były zainteresowane dokonaniem zamiany na mieszkania w nowym budownictwie. Trafią tam też osoby oczekujące na przydział docelowego lokalu mieszkalnego od miasta.

Jak podaje magistrat, jedno z mieszkań jest dostosowane do potrzeb osób niepełnosprawnych ruchowo i zamieszka w nim rodzina, która oczekiwała na zamianę zajmowanego lokalu z uwagi na niepełnosprawność najemcy.

Budynek przy ul. Śniadeckiego został wybudowany, dzieki wsparciu finansowemu z Banku Gospodarstwa Krajowego. Resztę środków pokryto z budżetu miasta oraz STBS.

Warunkiem uzyskania finansowego wsparcia przez Bank Gospodarstwa Krajowego jest powiększenie przez miasto zasobu lokali socjalnych  w łącznej liczbie i łącznej powierzchni użytkowej co najmniej równej liczbie i powierzchni użytkowej mieszkań powstałych przy udziale wsparcia BGK. Na zrealizowanie tego warunku miasto ma czas do 30 stycznia 2013 r.

Wydzielono już 27 lokali socjalnych. Lokale te zostały wskazane do zasiedlenia osobom, wobec których sąd orzekł eksmisję z dotychczas zajmowanego mieszkania, przyznając im jednocześnie prawo do otrzymania lokalu socjalnego, a także osobom, które ze względu na niskie dochody nie mają możliwości pozyskania mieszkania w inny sposób.

Czytaj też: Rekordowe wnioski w BGK na budownictwo 

Facebook Podobał się artykuł? Podziel się!


KOMENTARZE (0)

Artykuł nie posiada jeszcze żadnych komentarzy.