PARTNER PORTALU
  • BGK

Więcej odpraw na warszawskim lotnisku

  • PAP    17 września 2010 - 18:51
Więcej odpraw na warszawskim lotnisku

Wzrasta liczba pasażerów odprawianych na warszawskim lotnisku Chopina. Największy port w kraju od stycznia do sierpnia br. obsłużył 5,85 mln osób. Jest to o ok. 5 proc. więcej niż w analogicznym okresie ub.r. Podróżni najczęściej latają do Londynu, Paryża, Frankfurtu.
- Lotnisko odnotowało bardzo dobre wyniki w sierpniu tego roku. Liczba odprawionych pasażerów wzrosła o blisko 10 proc. w stosunku do sierpnia 2009 r. - powiedział w piątek rzecznik lotniska Przemysław Przybylski.

W sierpniu 2010 port obsłużył 962,9 tys. pasażerów, podczas gdy w sierpniu ub.r. - 876 tys. osób.

- We wrześniu spodziewamy się około 10 proc. spadku liczby odprawionych pasażerów. Spowodowane to będzie m.in. remontem skrzyżowania dróg startowych - powiedział Przybylski.

Z danych lotniska wynika, że najwięcej pasażerów od początku tego roku do sierpnia przewiozły tradycyjne linie lotnicze - 81,6 proc. pasażerów. Udział linii niskokosztowych wyniósł 18,4 proc. Najwięksi przewoźnicy latający z Warszawy to m.in. LOT, Wizz Air, Lufthansa, Air France.

Podróżni najczęściej kupują rejsy do Londynu, Paryża, Frankfurtu, Amsterdamu, Brukseli. Wśród lotów czarterowych turyści wybierają głównie Hurghadę, Sharm El Sheikh.

W ubiegłym roku warszawskie lotnisko obsłużyło ponad 8 mln pasażerów

Facebook Podobał się artykuł? Podziel się!


×
KOMENTARZE (0)

Artykuł nie posiada jeszcze żadnych komentarzy.