PARTNER PORTALU
  • BGK

Więcej pasażerów na rzeszowskim lotnisku

  • PAP    6 lutego 2012 - 20:49

O prawie 39 proc. wzrosła w styczniu, w porównaniu do analogicznego okresu roku ubiegłego, liczba pasażerów odprawionych na lotnisku Rzeszów-Jasionka - poinformował rzecznik portu Łukasz Sikora.
Dodał, że w styczniu 2011 r. obsłużonych zostało ponad 25 tys. pasażerów, natomiast w styczniu tego roku - 35 tys. osób.

Sikora zaznaczył, że wzrosła też liczba operacji lotniczych wykonywanych w porcie - z 573 przed rokiem do 749 w styczniu bieżącego roku. Oznacza to ponad 30-proc. wzrost.

Styczniowe wyniki cieszą prezesa spółki Port Lotniczy "Rzeszów-Jasionka" Stanisława Nowaka, który liczy, że w tym roku uda się przekroczyć barierę pół miliona obsłużonych pasażerów.

"W ubiegłym roku zabrakło nam do tego niespełna 9 tys. pasażerów. Widząc wyniki ze stycznia, a także patrząc z optymizmem na zbliżający się sezon czarterowy z nowymi kierunkami: wyspą Kos, Burgas w Bułgarii oraz Wyspami Kanaryjskimi, mogę śmiało przypuszczać, że przekroczymy tę liczbę" - dodał.

Z lotniska Rzeszów-Jasionka można polecieć m.in. do Frankfurtu-Hahn, Manchesteru, Szczecina, Londynu, Bristolu, Birmingham, East Midlands oraz Dublina. Lotnisko obsługuje również codzienne połączenia z Warszawą oraz z Frankfurtem. Facebook Podobał się artykuł? Podziel się!
REKLAMA
×
KOMENTARZE (0)

Artykuł nie posiada jeszcze żadnych komentarzy.