PARTNER PORTALU
  • BGK

Więcej pociągów i czynne kasy na święta

  • PAP    29 marca 2010 - 09:41
Więcej pociągów i czynne kasy na święta

Kolejarze przygotowują się do zwiększonego ruchu przed i po świętach Wielkanocnych. Najwięksi przewoźnicy chcą uruchomić dodatkowe połączenia, a do składów na najpopularniejszych kierunkach będą doczepiać więcej wagonów.
Jak powiedział rzecznik Przewozów Regionalnych Piotr Olszewski, dodatkowe pociągi międzywojewódzkie InterRegio wyjadą na tory z rozpoczęciem szkolnych ferii, w środę 31 marca.

- Będą dodatkowe pociągi na trasach Przemyśl - Kraków - Katowice - Wrocław, Kielce - Wrocław, Bielsko-Biała - Wrocław, Poznań - Piła - Koszalin - Słupsk, Poznań - Bydgoszcz. Więcej pociągów będzie też w wielkanocny poniedziałek i we wtorek, żeby obsłużyć falę powrotów - powiedział rzecznik. Dodał, że na najpopularniejszych trasach pojadą pociągi, złożone z większej ilości wagonów niż normalnie.

Olszewski zastrzegł, że kasy biletowe przewoźnika na pewno będą czynne, więc pasażerowie nie będą mieli problemu z kupieniem biletu. Ryzyko, że kasy będą zamknięte tuż przed świętami zaistniało, gdy w lutym PKP S.A. wymówiło z końcem marca Przewozom Regionalnym umowę na wynajem kas na dworcach, argumentując że przewoźnik nie płaci za wynajem. - Wciąż uważamy, że nie mamy zaległości wobec PKP S.A., więc nie będziemy opuszczać kas. Będą one działać tak jak zwykle - zapewnił rzecznik.

Wyjaśnił, że pasażerowie mogą też kupić bilety u obsługi pociągu. - Konduktorzy będą sprzedawać zarówno bilety jednorazowe i okresowe, jak i oferty promocyjne, np. bilet turystyczny czy regio karnet - powiedział. Bilet turystyczny będzie obowiązywał od godz. 18 w piątek do godz. 6 we wtorek.

Dodatkowe pociągi uruchomi też PKP Intercity. W okresie świątecznym częściej będą kursować ekspresy "Beskidy" na trasie Warszawa - Wisła - Warszawa, "Pieniny" z Warszawy do Przemyśla i Nowego Sącza, "Słupia" z Warszawy do Kołobrzegu, "Tatry" na trasie Warszawa - Zakopane i "Wyspiański" z Warszawy do Krakowa.

Rzecznik przewoźnika Paweł Ney poinformował, że częściej będą też jeździły pociągi w barwach należących do PKP Intercity Tanich Linii Kolejowych, m.in. na trasach z Warszawy do Krakowa, Terespola, Bydgoszczy, Krynicy, Zakopanego i Białegostoku. Więcej składów pojedzie też z Krakowa do Trójmiasta, na trasie Lublin - Kielce - Bielsko-Biała i Poznań - Kraków - Zakopane.

Przewoźnik zapowiada też przedłużenie swoich weekendowych promocji, by obowiązywały do wtorku, 6 kwietnia.

Facebook Podobał się artykuł? Podziel się!
REKLAMA
×
KOMENTARZE (0)

Artykuł nie posiada jeszcze żadnych komentarzy.