PARTNER PORTALU
  • BGK

Więcej pociągów Kolei Mazowieckich

  • PAP    3 grudnia 2010 - 13:25
Więcej pociągów Kolei Mazowieckich

792 pociągi Kolei Mazowieckich na dobę zamiast 701, a także więcej połączeń przyspieszonych - takie zmiany wprowadzi przewoźnik w nowym rozkładzie, który zacznie obowiązywać od 12 grudnia. Rozkład Warszawskiej Kolei Dojazdowej prawie się nie zmieni.
Jak powiedział w piątek 3 grudnia na konferencji prasowej poświęconej zmianom w rozkładzie jazdy prezes Kolei Mazowieckich Artur Radwan, nowy rozkład przewoźnika został ułożony na podstawie badań przeprowadzonych przez organizację Zielone Mazowsze.

Przez trzy miesiące ankieterzy Zielonego Mazowsza liczyli wsiadających i wysiadających z pociągów pasażerów, poprosili część z nich o wypełnienie ankiet dotyczących jakości usług przewoźnika oraz sprawdzali, jakie bilety są najpopularniejsze. Jak wyjaśnił Radwan, ze względu na braki taborowe przewoźnik nie mógł spełnić wszystkich postulatów pasażerów dotyczących zmian w rozkładzie. - Tym niemniej właściwie na każdej trasie zwiększyliśmy częstotliwość kursowania pociągów - powiedział prezes.

Koleje Mazowieckie zwiększą w nowym rozkładzie liczbę pociągów uruchamianych w ciągu doby - zamiast 701 jak obecnie, ma być 792. Jak mówią przedstawiciele spółki, najwięcej pociągów przybędzie na trasie Tłuszcz-Wyszków. Więcej będzie też połączeń przyspieszonych - 21, a nie 14. Połączenia będą obsługiwane przez piętrowe wagony, które mają jeździć na liniach do Radomia, Siedlec, Płocka czy Ciechanowa.

Radwan zapowiedział, że rozkład będzie jeszcze modyfikowany. Chodzi szczególnie o pociągi jeżdżące na trasach do Działdowa i Skierniewic, gdzie trwają remonty linii kolejowych. - Mogę tylko z góry przeprosić pasażerów za te utrudnienia, ale nie zależą one od nas, tylko od zarządcy infrastruktury - powiedział Radwan.

Jak powiedział prezes WKD Grzegorz Dymecki, rozkład przewoźnika właściwie się nie zmieni. - Dla części pasażerów nie jest to dobra wiadomość, ponieważ tłok w godzinach szczytu niestety się nie zmniejszy - powiedział. Wyjaśnił, że nie ma możliwości technicznych, by pociągi WKD mogły jeździć częściej niż obecnie. Dodał, że potrzeba do tego zmiany napięcia w sieci trakcyjnej do 3000 V (jest to planowane na 2013 r.) i całkowitej wymiany taboru.

W nowym rozkładzie WKD będzie uruchamiać dziennie 129 kursów, w dni wakacyjne będzie ich 100, a w świąteczne 76.

Czytaj też:

Kujawsko-Pomorskie ma umowę na koleje

Facebook Podobał się artykuł? Podziel się!


×
KOMENTARZE (0)

Artykuł nie posiada jeszcze żadnych komentarzy.