PARTNER PORTALU
  • BGK

Więcej pociągów na majówkę

  • PAP    24 kwietnia 2013 - 16:58
Więcej pociągów na majówkę

Dodatkowe pociągi do miejscowości turystycznych i więcej kursów najpopularniejszych składów - to oferta dwóch największych przewoźników kolejowych na długi weekend majowy.
PKP Intercity zaplanowało uruchomienie 26 dodatkowych pociągów. Mają one jechać do miejscowości wypoczynkowych, takich jak: Zakopane, Krynica, Świnoujście, Wisła, Gdynia czy Szklarska Poręba.

Jak poinformował w środę dziennikarzy prezes PKP Intercity Janusz Malinowski, poza wypuszczeniem na trasy dodatkowych pociągów, przewoźnik planuje wzmocnienie pozostałych składów. Spółka dołoży 114 dodatkowych wagonów do ponad stu pociągów. Dla pasażerów oznacza to, że będzie w nich ponad 6,5 tys. miejsc więcej.

Ofertę dla pasażerów na majowy weekend przygotowały też Przewozy Regionalne. Jak poinformował Michał Stilger z biura prasowego spółki, od najbliższej soboty będzie kurował sezonowy pociąg InterRegio Delfin z Poznania do Kołobrzegu. "Ten pociąg będzie jeździł też w wakacje" - dodał. W długi weekend ma kursować także InterRegio Giewont relacji Częstochowa-Zakopane oraz pociąg Regio Roztocze-Bełżec-Jarosław.

Ponadto - jak wskazywał Stilger - część dalekobieżnych pociągów spółki, czyli InterRegio i RegioExpress, będzie kursować w dodatkowych terminach. Chodzi o to, żeby ułatwić pasażerom dojazd na majówkę i powrót. "Szczegółowe informacje na ten temat zamieściliśmy w internecie" - wyjaśnił.

Facebook Podobał się artykuł? Podziel się!
REKLAMA
×
  • 10.

    JUBILEUSZOWA EDYCJA 14-16 maja 2018, Katowice • Spodek i MCK • Metropolia GZM

Pobierz aplikację EEC
WIĘCEJ
KOMENTARZE (0)

Artykuł nie posiada jeszcze żadnych komentarzy.