PARTNER PORTALU
  • BGK

Więcej pociągów na Wszystkich Świętych

  • PAP    27 października 2012 - 14:35
Więcej pociągów na Wszystkich Świętych

Uruchomienie dodatkowych pociągów, wydłużenie składów oraz oddelegowanie większej liczby pracowników do udzielania informacji na dworcach planuje kolej w ramach przygotowań do wzmożonego ruchu podczas Wszystkich Świętych i świątecznego weekendu.
"Spodziewamy się większego ruchu na kolei w ten świąteczny długi weekend. Tak jest co roku" - powiedział PAP Michał Stilger z Przewozów Regionalnych, największego polskiego kolejowego przewoźnika pasażerskiego.

Jak wyjaśnił, w tym czasie 20 pociągów typu InterRegio oraz RegioEkspres będzie częściej kursować. Dotyczy to m.in. pociągów z Warszawy do Poznania i dalej do Szczecina, a także do Lublina, do Białegostoku, z Wrocławia do Kielc, Katowic i Bielska-Białej czy z Krakowa do Łodzi.

"Ponadto będziemy dostawiać dodatkowe wagony, by w pociągu było więcej miejsc siedzących, częściej będą też kursować najpopularniejsze pociągi regionalne" - powiedział Stilger.

Jak poinformowała rzeczniczka PKP Intercity Małgorzata Sitkowska, od piątku 26 października do niedzieli 4 listopada na dworcach w całym kraju informacji pasażerom będzie udzielać 113 specjalnie przeszkolonych osób.

"Na 17 największych dworcach zostanie wzmocniona informacja, a na 10 z nich działać będą dodatkowe stanowiska. (...) Informatorzy wskażą odpowiednie pociągi w rozkładzie jazdy, poinformują o ewentualnych opóźnieniach, wskażą peron, z którego odjeżdża pociąg, jak również będą instruować w jaki sposób korzystać z biletomatów na dworcach" - poinformowała rzeczniczka.

PKP Intercity planuje uruchomić dodatkowe pociągi.

"Skład Express InterCity (EIC) Bolesław Prus pojedzie na trasie Warszawa - Szczecin - Warszawa w dniach 31 października i 1 listopada, a skład kategorii Twoje Linie Kolejowe (TLK) Wojażer pojedzie dodatkowo na trasie Kraków Płaszów - Gdynia Główna - Kraków Płaszów w nocy z 31 października na 1 listopada oraz z 1 listopada na 2 listopada. Spółka planowo wzmocni również kilkadziesiąt pociągów, przygotowując na największych stacjach rezerwowe wagony" - wyjaśniła rzeczniczka.

Pasażerowie PKP Intercity będą również mogli sprawdzić na stronie internetowej przewoźnika, ile miejsc w danym pociągu będzie zajętych.

Facebook Podobał się artykuł? Podziel się!
REKLAMA
×
KOMENTARZE (0)

Artykuł nie posiada jeszcze żadnych komentarzy.