PARTNER PORTALU
  • BGK

Więcej pociągów pojedzie w góry

  • PAP    12 stycznia 2012 - 20:43
Więcej pociągów pojedzie w góry

Na czas ferii zimowych PKP Intercity uruchomi dodatkowe połączenia do miejscowości górskich, m.in. Zakopanego, Wisły czy Krynicy - poinformował w czwartek prezes spółki Janusz Malinowski. W tym czasie na tory wyjedzie więcej pociągów.
Jak powiedział na czwartkowej konferencji prasowej Malinowski, firma przewiduje trzy szczyty przewozowe. Pierwszy już na początku ferii, czyli 13-16 stycznia. Pozostałe dwa będą miały miejsce przy zakończeniu i rozpoczęciu turnusów - 27-30 stycznia oraz w dniach 10-13 lutego.

- Będziemy na bieżąco sprawdzać frekwencję w pociągach, informować o tym pasażerów i w razie potrzeby oraz możliwości technicznych dokładać wagony do składów - dodał.

W tym roku ferie zostały podzielone na cztery turnusy. Pierwszy z nich, dla czterech województw, rozpoczyna się 16 stycznia. Ostatni turnus dla pięciu województw kończy się 26 lutego.

- W tym okresie uruchomimy 28 pociągów więcej. Ponadto dodatkowo na tory wyjedzie 11 pociągów zimowiskowych, przeznaczonych tylko i wyłącznie dla dzieci. A w dniach 22 oraz 29 stycznia będą uruchomione dodatkowe pociągi z Zakopanego przez Kraków do Warszawy - powiedział Malinowski.

Prezes spółki przekazał, że PKP Intercity cały czas sprawdza połączenia pod względem frekwencji.

- Badamy pociągi, które są objęte rezerwacjami grupowymi. Wprowadziliśmy specjalną procedurę pozwalającą na rezerwację grupową jedynie do 40 procent miejsc w pociągu - powiedział. Dodatkowo spółka umożliwią koloniom, w przypadku braku miejsc w pociągach kategorii Twoich Linii Kolejowych (TLK), rezerwacje grupowe w pociągach wyższej kategorii Express (Ex) za tę samą cenę. Warunkiem jest dokupienie miejscówek.

Jak przekazał prezes, na okres ferii zimowych przewoźnik udostępnił już ponad 14 tys. 170 miejsc, czyli 2 156 przedziałów 424 grupom zorganizowanym w pociągach kategorii TLK oraz Ex.

- PKP Intercity posiada obecnie 20-procentową rezerwę taborową, co pozwala na umieszczenie na największych stacjach kolejowych rezerwowych wagonów i w razie potrzeby dołączenie ich do pociągów na wypadek nieprzewidzianych zdarzeń, takich jak np. awarie - podsumował prezes.

Facebook Podobał się artykuł? Podziel się!
REKLAMA
×
KOMENTARZE (0)

Artykuł nie posiada jeszcze żadnych komentarzy.