Więcej pociągów w święta

- W święta wielkanocne PKP Intercity uruchomi 9 dodatkowych pociągów, a Przewozy Regionalne dołączą dodatkowe wagony do pociągów cieszących się największym zainteresowaniem wśród podróżnych. Pierwsze wydłużone składy wyjechały na tory już w środę.
Więcej pociągów w święta

Jak poinformował Michał Stilger z biura prasowego Przewozów Regionalnych zapewnienie większej liczby miejsc w pociągach będzie możliwe dzięki dołączeniu do nich dodatkowych wagonów, składów elektrycznych lub autobusów szynowych.

- Pojemniejsze składy będą obsługiwały m.in. pociągi InterRegio z Łodzi do Przemyśla, z Wrocławia do Chełma, z Poznania do Olsztyna, z Białegostoku do Poznania i Wrocławia oraz pociągi Regio na trasach Szczecin - Zielona Góra, Kołobrzeg - Poznań, Poznań - Gorzów Wielkopolski - Kostrzyn, Wrocław - Zielona Góra, Białystok - Suwałki, Wrocław - Łódź, Międzylesie - Wrocław, Jelenia Góra - Poznań, Szczecinek - Szczecin, Wrocław - Legnica - Węgliniec i Katowice - Żywiec - Zwardoń - powiedział Stilger.

Pierwsze powiększone składy pojawiły się na wybranych trasach już w środę, ale dłuższe pociągi będą kursować też w lany poniedziałek i poświąteczny wtorek.

PKP Intercity uruchomi dodatkowe pociągi dla pasażerów wracających ze świąt. Ekspresy "Małopolska" Zakopane - Gdynia Główna, "Morskie Oko" Zakopane - Warszawa Wschodnia, "Pilsko" Bielsko Biała Główna - Warszawa Wschodnia oraz pociąg TLK "Janusz Korczak" Zakopane - Białystok pojadą w świąteczny poniedziałek. Odjazdy TLK "Aleksandria" Terespol - Kraków Płaszów, "Zielonogórzanin" Zielona Góra - Warszawa Wschodnia zaplanowano na poniedziałek i wtorek, TLK "Zielonogórzanin" z Warszawy Wschodniej do Zielonej Góry pojedzie we wtorek i środę. Nocne pociągi TLK "Wojażer" Kraków Płaszów - Gdynia Główna i Gdynia Główna - Kraków Płaszów pojadą w nocy z poniedziałku na wtorek.

Podobał się artykuł? Podziel się!

 


KOMENTARZE (1)ZOBACZ WSZYSTKIE

Dziękuję, wolę rower.

Krzysztof, 2012-04-05 14:22:06 odpowiedz

ZOBACZ WSZYSTKIE


ZOBACZ TAKŻE