PARTNER PORTALU
  • BGK

Więcej połączeń kolejowych w regionie

  • KB    21 maja 2010 - 13:51
Więcej połączeń kolejowych w regionie

Trzy nowe podwójne szynobusy trafią wkrótce na Warmię i Mazury. Nowoczesny tabor jeszcze w 2010 roku zwiększy się do 11 pojazdów i zabezpieczy transport w województwie.
- Jesteśmy chyba jedynym regionem w Polsce, który zwiększa liczbę połączeń kolejowych – mówi Jacek Protas, marszałek województwa warmińsko-mazurskiego. – Od 1 maja uruchomiliśmy 24 nowe trasy, od wakacji dojdą jeszcze trzy, a od 1 września kolejnych pięć. Będziemy się bacznie przyglądać wszystkim tym połączeniom i rezygnować z tych tras, na których nikt nie podróżuje.

Szynobusy zostały włączone do poszerzonego rozkładu jazdy. Będą jeździć między innymi na trasach Olsztyn – Iława, Olsztyn – Szczytno, czy Olsztyn – Korsze – Ełk.

- Zwyciężyła myśl ekonomiczna, ponieważ zakup tych pojazdów szybko się zwróci – powiedział podczas podpisania umowy Tomasz Zaboklicki, prezes zarządu firmy PESA, wykonawcy szynobusów. - Pan marszałek naciska, żeby pojazdy trafiły do województwa jak najszybciej.

Pierwszy z pojazdów zostanie dostarczony już 31 maja, kolejne w sierpniu i we wrześniu. Tym samym jeszcze w 2010 roku po szynach Warmii i Mazur będzie jeździć 11 nowoczesnych pojazdów.  Dodatkowo dzięki współpracy samorządu województwa z lokalnymi samorządami w sezonie letnim rusza trasa nadzalewowa, czyli trasa Elbląg – Kadyny – Frombork – Braniewo.

- Sprawdzamy, czy można gdzieś znaleźć salonkę, czyli specjalnie umeblowany, komfortowy wagon, który mógłby być świetną atrakcją turystyczną na wakacje – mówi Marszałek Jacek Protas. – Porozumieliśmy się także z lokalnymi samorządami w sprawie robót publicznych, dzięki którym można będzie oczyścić trasy blisko torów. Jestem przekonany, że regionalny transport kolejowych na Warmii i Mazurach będzie działał sprawnie, ale oczywiście będziemy sprawdzać jego funkcjonowanie w nowych warunkach.

Facebook Podobał się artykuł? Podziel się!
REKLAMA
×
KOMENTARZE (0)

Artykuł nie posiada jeszcze żadnych komentarzy.