PARTNER PORTALU
  • BGK

Więcej rowerów dla mieszkańców Białegostoku

  • PAP    1 czerwca 2015 - 18:21
Więcej rowerów dla mieszkańców Białegostoku

Wkrótce powstaną też nowe stacje w sąsiedniej gminie Juchnowiec Kościelny (fot. pixabay.com)

W poniedziałek (1 czerwca) białostoczanom zostało udostępnionych kolejnych 150 rowerów miejskich i 15 stacji. Do dyspozycji jest już obecnie ponad 460 rowerów w 46 stacjach.
System rowerów miejskich - BiKeR - działa w mieście od ubiegłego roku. Do systemu zarejestrowało się blisko 32 tys. użytkowników, a w ciągu roku odnotowano ok. 470 tys. wypożyczeń.

Prezydent Białegostoku Tadeusz Truskolaski mówił w poniedziałek na konferencji prasowej, że system cieszy się ogromnym zainteresowaniem białostoczan. "Mieszkańcy poprzez użytkowanie tych rowerów zadecydowali, że jest to naprawdę strzał w dziesiątkę" - powiedział.

Truskolaski wyraził nadzieję, że po po poszerzeniu systemu przybędzie nowych użytkowników. Do tej pory na terenie Białegostoku dostępnych było 30 stacji i 300 rowerów.

Rowery miejskie wyjechały z Białegostoku

W kwietniu tego roku powstała też pierwsza stacja w ościennej gminie Choroszcz, gdzie dostępna jest jedna stacja z 15 rowerami. W lipcu BiKeR powiększy się o kolejną podbiałostocką gminę Juchnowiec Kościelny - poinformował prezes Nextbike Polska Tomasz Wojtkiewicz. Powiedział, że to "pierwszy w Polsce prawdziwy aglomeracyjny system roweru miejskiego, który wychodzi poza jedną gminę".

W Juchnowcu Kościelnym system ma zacząć działać do końca lipca, będzie tam dostępnych 12 rowerów w dwóch stacjach.

Aby korzystać z BiKeRa, trzeba zarejestrować się w systemie, a następnie wnieść opłatę wstępną, która wynosi 10 zł. Za darmo z roweru można korzystać przez pierwsze 20 minut, a posiadacze karty miejskiej - przez pierwsze 30 minut; kolejne minuty są płatne.

Facebook Podobał się artykuł? Podziel się!


KOMENTARZE (0)

Artykuł nie posiada jeszcze żadnych komentarzy.