PARTNER PORTALU
 • BGK

Większe opłaty za parkowanie w mieście. Ile wyniosą?

 • AT    16 marca 2017 - 07:21
Większe opłaty za parkowanie w mieście. Ile wyniosą?
Opłaty za parking: Wyższe ceny w centrum miasta (fot.pixabay.com)

Miejsca parkingowe w centrach dużych miast mogą nawet trzykrotnie podrożeć.
"Puls Biznesu" informuje o propozycji zmiany ustawy o drogach publicznych, autorstwa ministra rozwoju i finansów.

Mateusz Morawiecki chce podwyższyć limit opłat za parkowanie w centrach miast - obecnie to 3 złote za pierwszą godzinę postoju. Pojawi się nowa kategoria płatnego parkowania samochodów: strefy parkowania na obszarach zabudowy śródmiejskiej. Będzie ona osobno uregulowana w ustawie.

Czytaj też: Kolejne miasto rezygnuje z opłat za parkowanie w soboty. Ustawa z zakazem "w drodze"

Na tych obszarach miast opłaty za korzystanie z parkingów samochodowych "nie będą mogły przekraczać trzykrotności stawek opłat w zwykłej strefie płatnego parkowania" - napisano w uzasadnieniu projektu. Oznacza to, że rady miast lub gmin będą mogły podnieść opłaty nawet do 9 złotych za pierwszą godzinę. Druga i trzecia godzina będzie mogła kosztować jeszcze drożej - o 20 procent - podaje "Puls Biznesu".

Zmiany wprowadzane mają być - jak pisze gazeta - w trosce o ekologię, pieszych i rowerzystów.

Facebook Podobał się artykuł? Podziel się!


×
KOMENTARZE (4)

 • Grypin, 2017-03-16 17:00:59

  Bardzo pożądana regulacja! Zbawienna dla centrów dużych miast. Lepiej by było nie wpisywać w ustawę żadnych limitów ale 9 zł to na dłuższy czas też nieźle. W centrach dużych miast wymuszanie rotacji przez wysokie opłaty jest niezbędne. Załatw swoją sprawę i zmykaj bo inaczej stracisz fortunę. A jak ...w centrum pracujesz przez wiele godzin przyjeżdżaj komunikacja miejską. Tak samo jeśli chcesz posnuć się po mieście bez wyraźnego celu.  rozwiń
 • Prof. Glass, 2017-03-16 10:13:19

  Do Smok: To tylko w normalnym cywilizowanym kraju, a nie e wschodnio europejskim bantustanie
 • poznaniakzbornegos, 2017-03-16 09:49:53

  Urzędy nie mają parkingów = opłata jest podatkiem Ze znanych mi miast tylko SZCZECINEK jest przyjaznym dla zmotoryzowanych.Są parkingi przy urzędach Parkowanie w mieście jest wszędzie bezpłatne! BURMISTRZ dba o NORMALNOŚĆ..