PARTNER PORTALU
  • BGK

Wielka kanalizacja na Dolnym Śląsku

  • lk    29 grudnia 2010 - 12:03
Wielka kanalizacja na Dolnym Śląsku

Dolnośląskie spółki komunalne prowadzą nowe inwestycje o łącznej wartości 670 milionów złotych.
Za unijne pieniądze z Programu Infrastruktura i Środowisko powstają nowoczesne oczyszczalnie ścieków oraz sieci wodociągowe i kanalizacyjne. - Z POIiŚ na działania dotyczące gospodarki wodno-ściekowej przekazaliśmy 2,6 miliarda euro. Nigdy wcześniej nie były dostępne tak duże środki - zaznacza Stanisław Gawłowski, sekretarz stanu w Ministerstwie Środowiska.

Spółki komunalne z Dolnego Śląska także z powodzeniem startowały w kolejnych konkursach, ogłaszanych przez ministerstwo. W efekcie otrzymały wielomilionowe dotacje z unijnego programu. W województwie jest własnie realizowanych i przygotowywanych 10 projektów do Programu Infrastruktura i Środowisko o wartości do 25 milionów euro. Obsługuje je Wojewódzki Fundusz Ochrony Środowiska we Wrocławiu

- Samorządowcy budują dwie nowe oczyszczalnie ścieków w Sulikowie i Nowogrodźcu – mówi  Marek Mielczarek, prezes zarządu Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej we Wrocławiu.

Gminy modernizują obecnie siedem takich zakładów w: Dzierżoniowie, Oławie, Henrykowie, Strzegomiu, Chociwelu, Środzie Śląskiej i Bielawie. Trwają prace przy wodociągach i kanalizacji. Powstanie sieć o długości 450 km. - Udzieliliśmy na te zadania nisko oprocentowanych pożyczek - mówi Marek Mielczarek. Już wkrótce kolejna szansa na zdobycie pieniędzy z Programu Infrastruktura i Środowisko.

- Zachęcam samorządy do udziału w kolejnym konkursie POIiŚ – mówi Gawłowski. - Jest 70 milionów euro m.in. na projekty dotyczące gospodarki odpadami i ochrony powierzchni ziemi. Warto skorzystać z tej szansy.

Czytaj też:

Środki na gospodarkę odpadami i rekultywację

Facebook Podobał się artykuł? Podziel się!
REKLAMA
×
KOMENTARZE (0)

Artykuł nie posiada jeszcze żadnych komentarzy.