Wielka rura pod Warszawą

Budowa 3 kilometrów kolektora ściekowego trzymetrowej średnicy rozpocznie się w poniedziałek pod ulicą Marymoncką na Bielanach w Warszawie.
Wielka rura pod Warszawą

Inwestycja potrwa dwa lata i mimo że będzie prowadzona metodą bezwykopową - maszyną drążącą - spowoduje utrudnienia w ruchu.

Miejskie Przedsiębiorstwo Wodociągów i Kanalizacji zapowiada jednak utrudnienia dla ruchu samochodowego w pierwszym okresie budowy między ulicą Dewajtis do węzła z mostem Północnym (Marii Skłodowskiej-Curie).

Od poniedziałku mniej więcej przez pół roku od Dewajtis do ulicy Przy Agorze w stronę wyjazdu z miasta ruch będzie zwężony do jednego pasa. Między Przy Agorze, a węzłem mostu ruch zostanie przerzucony na pas prowadzący w stronę Centrum - ruch będzie się tu odbywał w obu kierunkach - po jednym pasie w każdą stronę.

Nowy kolektor pod całą Marymoncką - od ul. Stefana Żeromskiego do węzła mostu będzie by-passem dla działającego od 1961 r. kolektora burakowskiego transportującego ścieki z lewobrzeżnej Warszawy do oczyszczalni Czajka po drugiej stronie Wisły.

Nowy, równoległy kanał ma m.in. zwiększyć bezpieczeństwo sieci kanalizacyjnej i ograniczyć liczbę zrzutów burzowych ścieków do Wisły.

Prace mają się zakończyć w 2015 r. i będą kosztowały ok. 194 mln zł. Po zakończeniu budowy drogowcy odtworzą nawierzchnię oraz częściowo przebudują układ drogowy przy rozwidleniu Żeromskiego i Marymonckiej - poinformował Ratusz.

Podobał się artykuł? Podziel się!

 


KOMENTARZE (0)

Artykuł nie posiada jeszcze żadnych komentarzy.

ZOBACZ TAKŻE