PARTNER PORTALU
  • BGK

Wielki sukces Balic

  • PAP    1 czerwca 2012 - 13:49
Wielki sukces Balic

Maj rekordowym miesiącem krakowskiego lotniska.
Ponad 328 tys. pasażerów obsłużył w maju tego roku Międzynarodowy Port Lotniczy Kraków-Balice. Według rzeczniczki Kraków Airport Urszuli Podrazy był to najlepszy miesiąc w całej historii lotniska.

"Pobity został w ten sposób rekord z sierpnia 2007 roku" - wyjaśniła w piątek Podraza. Dodała, że we wszystkich miesiącach od początku tego roku lotnisko notuje wzrosty liczby obsłużonych pasażerów w porównaniu z analogicznymi okresami zeszłego roku.

Od początku bieżącego roku krakowskie lotnisko przyjęło ponad 1,263 mln pasażerów, co daje 17 proc. wzrost w porównaniu z tym samym czasem rok temu.

W czerwcu władze lotniska spodziewają się zwiększonego ruchu pasażerskiego ze względu na rozpoczynający się sezon wakacyjny oraz Mistrzostwa Europy w Piłce Nożnej EURO 2012. "Jesteśmy przygotowani do przyjęcia drużyn Anglii, Holandii i Włoch, które mają tutaj swoje bazy pobytowe oraz sponsorów i kibiców" - zadeklarował prezes Kraków Airport Jan Pamuła.

Kraków Airport jest drugim, co do wielkości - po warszawskim lotnisku - portem w Polsce. W tym sezonie letnim oferuje połączenia regularne i czarterowe do prawie 90 portów w 28 krajach i współpracuje z 19 liniami lotniczymi - 10 tradycyjnymi i 9 niskokosztowymi.

W zeszłym roku lotnisko obsłużyło ponad 3 mln osób. Na ten rok władze portu zakładają 10-proc. wzrost liczby odprawionych podróżnych.

Facebook Podobał się artykuł? Podziel się!


×
KOMENTARZE (1)

  • Kavior, 2012-06-01 21:46:13

    po prostu trafili w 10 i tyle