PARTNER PORTALU
 • BGK

Wielkopolska: PKP Przewozy Regionalne, pierwszy zmodernizowane pociąg EN57AL

 • pt    26 października 2015 - 12:58
Wielkopolska: PKP Przewozy Regionalne, pierwszy zmodernizowane pociąg EN57AL
Z racji barw zmodernizowane pociągi EN57AL nazywane są tygrysami

Pasażerowie w Wielkopolsce, będą mogli korzystać z nowoczesnych pojazdów EN57AL  już od 16 listopada. Zmodernizowano 9 pociągów.

"Tygrys" zadebiutował na wielkopolskich torach

Na stacji Poznań Główny odbyła się konferencja prasowa, a następnie przejazd inauguracyjny zmodernizowanego pociągu EN57AL na trasie Swarzędz – Poznań Główny.

Pociągi przed terminem

Jak informuje spółka Przewozy Regionalne, pasażerowie będą mogli korzystać z nowoczesnych pojazdów EN57AL wcześniej niż planowano – już od 16 listopada, a nie – jak początkowo zakładano – od 13 grudnia.

Zgodnie z harmonogramem projektu o nazwie „Modernizacja 21 elektrycznych zespołów trakcyjnych", realizowanego w ramach Programu Operacyjnego Infrastruktura i Środowisko, prawie połowa pociągów wyremontowanych w ZNTK „Mińsk Mazowiecki" zostanie przekazana do Oddziału Wielkopolskiego PR.

9 zmodernizowanych „Tygrysów" trafi do Poznania najpóźniej do 4 grudnia 2015 r. Pojazdy te docelowo będą kursowały na kilku trasach łączących województwo wielkopolskie z sąsiednimi regionami: Poznań – Piła – Kołobrzeg, Poznań – Ostrów Wlkp. – Łódź, Poznań – Leszno – Wrocław oraz Leszno – Kłodzko.

Pieniądze z Fundusz Spójności

Całkowity koszt projektu wynosi 160 160 854 zł, z czego maksymalna kwota dofinansowania inwestycji z nim związanych z Funduszu Spójności wynosi obecnie ponad 103 907 261 zł.

Przypomnijmy, że w ramach Umowy o świadczenie usług publicznych w zakresie wojewódzkich kolejowych przewozów pasażerskich o charakterze międzyregionalnym, zawartej 31 lipca 2014r. pomiędzy samorządem województwa wielkopolskiego a Przewozami Regionalnymi sp. z o.o. i obowiązującej od 14 grudnia 2014r., do 12 grudnia 2020r. określone zostały między innymi wyższe standardy świadczonych usług przewozowych.

Stąd podjęte zostały konkretne działania, których efekty będzie można zobaczyć podczas spotkania na Dworcu Głównym w Poznaniu.

Facebook Podobał się artykuł? Podziel się!
REKLAMA
×
 • 10.

  JUBILEUSZOWA EDYCJA 14-16 maja 2018, Katowice • Spodek i MCK • Metropolia GZM

Pobierz aplikację EEC
WIĘCEJ
KOMENTARZE (2)

 • zadowolona_pasażerka, 2016-03-06 20:33:27

  Zmiana na plus, modernizacje pociągów opłacą się Przewozom Regionalnym, każdy woli przejechać się ładnym odnowionym pociągiem, to wywołuje pozytywne wrażenie na pasażerach i powoduje że wracają
 • Freddy, 2015-11-10 16:17:53

  Restrukturyzacja Przewozów Regio przyniosła spore korzyści. Spółka rozwija sie jak nigdy :) Przynajmniej z perspektywy pasażera można odnieść naprawde miłe wrażenie