PARTNER PORTALU
  • BGK

Wielkopolska: większy zasięg biletu „Bus-Tramwaj-Kolej”

  • MIW    4 września 2017 - 17:03
Wielkopolska: większy zasięg biletu „Bus-Tramwaj-Kolej”
Skład Przewozów Regionalnych. (fot. mat. Przewozów Regionalnych)

Przewozy Regionalne, Koleje Wielkopolskie oraz Zarząd Transportu Miejskiego w Poznaniu rozszerzyły obszar obowiązywania biletu „Bus-Tramwaj-Kolej” z 30 do 50 kilometrów od stacji Poznań Główny.
• W nowej formule bilet umożliwi od września podróżowanie po Poznaniu pociągami POLREGIO i Kolei Wielkopolskich na podstawie biletu okresowego ZTM ze strefą A.

• Na zwiększeniu obszaru obowiązywania stref kolejowych POLREGIO i Kolei Wielkopolskich skorzystać mają mieszkańcy Gniezna, Kościana, Wągrowca i Jarocina.

• Od 1 września pasażerowie pociągów POLREGIO na trasie Poznań – Leszno mogą ponadto korzystać z oferty „Połączenie w dobrej cenie”.


„Bus-Tramwaj-Kolej” to kolejowy, imienny bilet miesięczny, który w 2012 r. wprowadziły Przewozy Regionalne (właściciel marki POLREGIO) wspólnie z Kolejami Wielkopolskimi oraz Zarządem Transportu Miejskiego w Poznaniu. Funkcjonuje on w postaci papierowej, z nadrukowaną dodatkową informacją o ważności w komunikacji miejskiej ZTM w Poznaniu. Jego cena zależy od kombinacji stref taryfowych POLREGIO i Kolei Wielkopolskich (strefy A-C) oraz ZTM w Poznaniu (strefy A, A+B, A+C, A+B+C). Bilety są sprzedawane jako normalne oraz z ulgami ustawowymi dla uczniów i studentów.

Jak podkreślają przedstawiciele Przewozów Regionalnych, od 1 września obszar obowiązywania stref kolejowych POLREGIO i Kolei Wielkopolskich zwiększył się do 7 (A, B, C, D, E, F, G). Skorzystać mają na tym mieszkańcy Gniezna, Kościana, Wągrowca i Jarocina. Strefy kolejowe (A – C) można łączyć ze strefami Zarządu Transportu Miejskiego w Poznaniu, w zależności od potrzeb (strefy A, A+B, A+C lub A+B+C). Tak jak do tej pory pasażerowie posiadający ważny bilet okresowy, sieciowy ZTM ze strefą A mogą skorzystać nie tylko z autobusów i tramwajów na liniach ZTM, ale również z pociągów POLREGIO i Kolei Wielkopolskich pomiędzy stacjami i przystankami na obrzeżach Poznania oraz przystankiem Kiekrz.

Czytaj : Przewozy Regionalne: nie proponowano nam wejścia do Wspólnego Biletu Samorządowego

Dobrą wiadomością dla podróżnych z Wielkopolski jest też to, że od 1 września pasażerowie pociągów POLREGIO na trasie Poznań – Leszno mogą korzystać z oferty „Połączenie w dobrej cenie”. Bilet jednorazowy normalny kosztuje 15 zł. Uczniowie zapłacą 9,45 zł, a studenci 7,35 zł. Bilet miesięczny „tam i z powrotem” kosztuje 269 zł, ze zniżką uczniowską 137,19 zł, a ze zniżką studencką 131,81 zł.

Bilety w ofercie „Połączenie w dobrej cenie” można zakupić w przedsprzedaży 30 dni naprzód. Oferta dostępna jest zarówno w kasach i w automatach biletowych, jak również za pośrednictwem: internetowego systemu sprzedaży POLREGIO biletyregionalne.pl, wyszukiwarki KOLEO i e-podroznik.pl. Ponadto połączenia POLREGIO można też sprawdzić za pośrednictwem Portalu Pasażera PKP PLK, na stronie rozkład-pkp.pl i w wyszukiwarce Jakdojade.pl.

Facebook Podobał się artykuł? Podziel się!


×
KOMENTARZE (0)

Artykuł nie posiada jeszcze żadnych komentarzy.