PARTNER PORTALU
  • BGK

Wielkopolskie: Bilet Bus-Tramwaj-Kolej zwiększa obszar działania

  • PAP/JS    25 sierpnia 2017 - 19:49
Wielkopolskie: Bilet Bus-Tramwaj-Kolej zwiększa obszar działania
W opinii władz miasta rozszerzenie zasięgu atrakcyjnego cenowo biletu o nowe strefy może przyczynić się do dalszego wzrostu liczby nowych pasażerów w poznańskich tramwajach (fot.wikipedia.org/Monika Mężyńska)

Nawet do ok. 70 km zwiększy się od września obszar, w którym będzie można nabyć jeden bilet na pociąg i na komunikację miejską w Poznaniu. Dotąd bilet Bus-Tramwaj-Kolej dostępny był na liniach kolejowych w promieniu ok. 30 km od stolicy Wielkopolski.
Od nowego miesiąca z oferty będą mogli skorzystać mieszkańcy takich wielkopolskich miast jak: Jarocin, Wronki, Nowy Tomyśl, Wągrowiec, Kościan, Września czy Gniezno.

Dojeżdżający do Poznania pasażerowie, którzy do tej pory musieli kupować osobne bilety miesięczne na pociąg i osobne na komunikację miejską, dzięki wspólnemu biletowi będą mogli zaoszczędzić każdego miesiąca nawet kilkadziesiąt złotych.

Bus-Tramwaj-Kolej (BTK) to kolejowy, imienny bilet miesięczny, który obecnie obowiązuje na obszarze około 30 kilometrów od stolicy Wielkopolski. W 2012 roku wprowadziły go Przewozy Regionalne wspólnie z Kolejami Wielkopolskimi oraz Zarządem Transportu Miejskiego w Poznaniu.

Jak podało biuro prasowe poznańskiego magistratu, od 1 września obszar, na którym będzie można skorzystać z takich biletów obejmie miejscowości oddalone nawet o ok. 70 kilometrów od stacji Poznań Główny.

W opinii władz miasta rozszerzenie zasięgu atrakcyjnego cenowo biletu o nowe strefy może przyczynić się do dalszego wzrostu liczby nowych pasażerów w poznańskich tramwajach i autobusach. Dzięki temu zmniejszy się liczba samochodów osobowych wjeżdżających do miasta.

Na nowym rozwiązaniu skorzystają także właściciele sieciowych biletów okresowych ZTM.

"Będą mogli podróżować po Poznaniu nie tylko autobusami i tramwajami na liniach organizowanych przez ZTM, ale również pojazdami POLREGIO i Kolei Wielkopolskich pomiędzy stacjami posiadającymi w nazwie Poznań oraz Kiekrz" - poinformował wiceprezydent miasta Maciej Wudarski.

Jak podało biuro prasowe poznańskiego magistratu, dzięki temu rozwiązaniu mieszkańcy Antoninka lub osiedla Kwiatowego na Junikowie dojadą do centrum miasta 10 minut szybciej niż komunikacją miejską.

Facebook Podobał się artykuł? Podziel się!
REKLAMA
×
  • 10.

    JUBILEUSZOWA EDYCJA 14-16 maja 2018, Katowice • Spodek i MCK • Metropolia GZM

Pobierz aplikację EEC
WIĘCEJ
KOMENTARZE (0)

Artykuł nie posiada jeszcze żadnych komentarzy.