PARTNER PORTALU
  • BGK

Wielu chętnych na SPEC

  • wnp.pl (Ireneusz Chojnacki)    28 marca 2011 - 20:03
Wielu chętnych na SPEC

Na publiczne zaproszenie Warszawy do negocjacji w sprawie zakupu Stołecznego Przedsiębiorstwa Energetyki Cieplnej (SPEC) odpowiedziało aż kilkanaście firm. Do 20 kwietnia br. wybrane firmy zostaną zaproszone do szczegółowej analizy SPEC.
W poniedziałek o godz. 14.00 upłynął termin składania pisemnych odpowiedzi na publiczne zaproszenie do negocjacji w sprawie nabycia akcji Stołecznego Przedsiębiorstwa Energetyki Cieplnej (SPEC).

- Jesteśmy zadowoleni z dużego zainteresowania inwestorów zakupem akcji SPEC SA. Konkurencja między potencjalnymi nabywcami powinna ułatwić wynegocjowanie jak najlepszych warunków transakcyjnych, na podstawie których zostanie podjęta ostateczna decyzja. Na publiczne zaproszenie do negocjacji odpowiedziało kilkanaście podmiotów. Wśród nich znajdują się inwestorzy polscy i zagraniczni, zarówno branżowi, jak i finansowi - podkreśla Jarosław Kochaniak, wiceprezydent m.st. Warszawy.

Inwestorom, którzy zgłosili zainteresowanie zakupem akcji SPEC, po podpisaniu umów o zachowaniu poufności zostało udostępnione memorandum informacyjne, zawierające zestawienie podstawowych informacji o sytuacji prawnej i ekonomiczno-finansowej spółki. Po jego przeanalizowaniu zainteresowane podmioty złożyły oferty niewiążące, które obecnie są szczegółowo analizowane. Do 20 kwietnia br. zostaną oni poinformowani o decyzji prezydent Warszawy dotyczącej zaproszenia do następnego etapu - szczegółowej analizy spółki (due dilligence) oraz przygotowania ofert wiążących. Po ich analizie zostanie podjęta decyzja o rozpoczęciu negocjacji z jednym lub wieloma podmiotami równolegle. Doradcą w prowadzonej prywatyzacji jest Obszar Rynków Kapitałowych Banku Zachodniego WBK.

Urząd m. st. Warszawy sprzedaje 6 131 892 akcji zwykłych imiennych, stanowiących do 85% kapitału zakładowego spółki. Prywatyzacja jest prowadzona w trybie negocjacji podjętych na podstawie publicznego zaproszenia, zgodnie z przepisami ustawy z dnia 20 grudnia 1996 r. o gospodarce komunalnej, w związku z ustawą z dnia 30 sierpnia 1996 r. o komercjalizacji i prywatyzacji oraz przepisami wykonawczymi do tej ustawy.

SPEC to wiodący dostawca ciepła w Polsce, zarządzający największym systemem ciepłowniczym w Unii Europejskiej i jednym z największych na świecie, o długości prawie 1700 km. Przedsiębiorstwo zaspokaja około 80 proc. potrzeb cieplnych miasta, ogrzewając ponad 19 tys. obiektów. Specjalizuje się też w budowie i modernizacji sieci, przyłączy oraz węzłów cieplnych. SPEC powstał w 2003 r. w procesie przekształcenia przedsiębiorstwa komunalnego i obecnie działa w formie jednoosobowej spółki akcyjnej, której właścicielem w 100 proc. jest m. st. Warszawa. Facebook Podobał się artykuł? Podziel się!


KOMENTARZE (1)

  • współpraca, 2011-03-28 21:32:05

    Wielu chętnych na SPEC? A czy ktoś będzie chętny na kupno czegoś innego?Gdzie to ma sie znajdować i kiedy będzie przetarg nie wiadomo...