PARTNER PORTALU
  • BGK

Więźniowie pomogą przy powodzi

  • GK    24 marca 2011 - 07:52
Więźniowie pomogą przy powodzi

Dziś podpisane zostanie porozumienie między Krajowym Zarządem Gospodarki Wodnej a Służbą Więzienną. Dotyczy ono nieodpłatnego zatrudniania więźniów przy pracach związanych z gospodarką wodną.
Porozumienie podpiszą dr Leszek Karwowski, Prezes Krajowego Zarządu Gospodarki Wodnej i gen. Jacek Włodarski, Dyrektor Generalny Służby Więziennej. Spotkanie z udziałem m.in. ministra sprawiedliwości Krzysztofa Kwiatkowskiego odbędzie się o godz. 12.00 w Ministerstwie Sprawiedliwości.

Porozumienie jest wynikiem działań podjętych przez Służbę Więzienną, która wystąpiła do Ministerstwa Środowiska z inicjatywą włączenia osób skazanych w działania przeciwpowodziowe.

W zeszłym roku podczas majowych powodzi, w umacnianiu wałów i niesieniu pomocy ofiarom żywiołu uczestniczyło ponad 6 tysięcy więźniów i 1600 funkcjonariuszy Służby Więziennej z różnych regionów Polski.

 

Facebook Podobał się artykuł? Podziel się!
REKLAMA
×
KOMENTARZE (2)

  • P.R.L., 2011-04-18 09:59:37

    Zatrudnianie więźniów do prac szczególnie trudnych i interwencyjnych jest pomysłem chybionym. Cały nadzór nad skazanymi, stworzenie odpowiednich warunków pracy, warunków socjalnych i ubezpieczenia, do tego kłopoty z właściwą motywacją i wydajnością pracy to koszty nie warte starań. Resocjalizacja ...też jest wątpliwa, bo więźniowie zakwalifikowani do tych prac z reguły resocjalizacji nie potrzebują. Błędem jest to, że znaleźli się za kratami. Zamiast szukać takich namiastek, resort powinien wykazać inicjatywę w zmianie kodeksu karnego i praktyki orzeczniczej. Kary powinny mieć charakter odszkodowawczy a nie represyjny.  rozwiń
  • alexpand, 2011-03-24 20:24:34

    Czyli powtórka z rozrywki lub jak kto woli powtórka z komunizmu. Za Gierka były Żuławy i katorżnicza praca przy poszerzaniu koryta rzek . Teraz więźniowie mają pracować aby odkupic krzywdy wyrządzone społeczeństwu. Jakbym słyszał Józka Stalina. I kto powiedział że mamy inne czasy. Mamy identyczne ...czasy zastraszania, terroru,ogłupiania i wykorzystywania społeczeństwa. Znam sędziów i prokuratorów którzy wyrządzili społeczeństwu znacznie większą i nieporównywalną krzywdę . A którzy mają na sumieniu śmierc i rabunek. Kto nie pójdzie na te galery to zapewne nie dostanie zwolnienia warunkowego. Brawo...Do tego dochodzi szantaż i zmuszanie do katorżniczej pracy. Przy poszerzaniu koryt rzek zatrudniłbym wszystkich skorumpowanych sędzió i dyspozycyjnych prokuratorów celem odkupienia ogromnych krzywd wyrządzonych społeczeństwu jak śmierc ,rabunek oszustwa i wykorzystywanie prawa do wlasnych prywatnych celów.  rozwiń