PARTNER PORTALU
  • BGK

Więźniowie posprzątają mazowieckie lasy

  • PAP    18 sierpnia 2011 - 12:30
Więźniowie posprzątają mazowieckie lasy

Więźniowie będą sprzątać lasy Mazowieckiego Zespołu Parków Krajobrazowych – przewiduje porozumienie podpisane przez przedstawicieli województwa, zespołu parków oraz Służby Więziennej.
Na mocy porozumienia 30 skazanych będzie nie tylko sprzątać lasy, ale także porządkować ścieżki przyrodnicze i przeprowadzać doraźne remonty budynków i obiektów – poinformowała Marta Milewska, rzeczniczka urzędu marszałkowskiego.

Czytaj też: Pan Bóg raczy wiedzieć - kto i kiedy posprząta lasy?

Więźniowie będą też uczestniczyć w specjalnych zajęciach prowadzonych przez pracowników Mazowieckiego Zespołu Parków Krajobrazowych.

Według Janiny Ewy Orzełowskiej, członka zarządu województwa, jest to duża szansa na resocjalizację dla więźniów, bo aktywność i praca na rzecz regionu to ważne elementy powrotu do normalnego funkcjonowania w społeczeństwie.

Porozumienie jest elementem realizowanego od maja br. programu „Czyste lasy na Mazowszu”. Współpraca będzie prowadzona w latach 2011-2014. Na ten cel w budżecie województwa zarezerwowano ponad 105 tys. zł.

Lasy zajmują ok. 22 proc. powierzchni Mazowsza, co plasuje to województwo na przedostatniej pozycji w Polsce. Z roku na rok w lasach przybywa nielegalnych wysypisk śmieci, które w ostatnich latach stały się prawdziwą plagą – podkreśla urząd marszałkowski. Tylko w 2009 r. w mazowieckich lasach zebrano 8 tys. m sześć. odpadów.

Facebook Podobał się artykuł? Podziel się!


×
KOMENTARZE (0)

Artykuł nie posiada jeszcze żadnych komentarzy.