PARTNER PORTALU
  • BGK

Więźniowie posprzątali 1200 ton śmieci

  • PAP    20 września 2011 - 13:03
Więźniowie posprzątali 1200 ton śmieci

Osadzeni z Zakładu Karnego w Garbalnie przez rok uprzątnęli ponad 1200 ton śmieci zalegających na łódzkich ulicach.
Więźniowie brali udział w akcjach zleconych przez łódzki magistrat m.in. akcji grabieniu liści i „akcji zima”.

Czytaj też: Więźniowie posprzątali w Sosnowcu

Jak poinformował we wtorek rzecznik Dyrektora Okręgowego Służby Więziennej w Łodzi por. Bartłomiej Turbiarz, praca skazanych możliwa była dzięki porozumieniu między Łódzkim Zakładem Usług Komunalnych, a Zakładem Karnym w Garbalinie.

Czytaj też: Więźniowie gminom, gminy więźniom

„Podpisane rok temu porozumienie dotyczy współpracy przy nieodpłatnym zatrudnieniu skazanych przy robotach publicznych o charakterze porządkowym z przesłaniem ekologicznym” – przypomniał Turbiarz.

Czytaj też: Więźniowie posprzątają mazowieckie lasy

Od sierpnia ub. roku osadzeni z Garbalina wykonywali prace porządkowe łącznie na kilkudziesięciu ulicach Łodzi m.in. odcinkach al. Włókniarzy czy ul. Aleksandrowskiej, na kilku osiedlach mieszkaniowych tj. Teofilów, Żubardź, Wielkopolskie oraz w dwóch parkach.

Czytaj też: 8 tysięcy więźniów w gotowości do pomocy

Skazani udrożnili kanał rzeki Łódki, zlikwidowali sześć dzikich wysypisk oraz uczestniczyli w rewitalizacji tzw. Górki Retkińskiej na osiedlu Retkinia.

W sumie – jak wyliczył ŁZUK – średnio na jednego skazanego przypadał dziennie 1 ha terenu otwartego do sprzątania. Przeciętnie każdego dnia pracowało 12 więźniów, którzy średnio przyczyniali się do usunięcia około 5 ton odpadów i śmieci. W skali roku było to 1200 ton m.in. 350 ton odpadów zielonych i gałęzi oraz 50 ton odpadów wielkogabarytowych.

Osadzeni brali też udział w licznych akcjach zleconych przez Urząd Miasta Łodzi, m.in. „Akcji liść” (grabienie i zbieranie liści) oraz „Akcji zima” (oczyszczanie ze śniegu ciągów komunikacyjnych na terenie miasta).

Facebook Podobał się artykuł? Podziel się!


KOMENTARZE (0)

Artykuł nie posiada jeszcze żadnych komentarzy.