PARTNER PORTALU
  • BGK

Więźniowie sprzątali Tatry

  • PAP    9 października 2011 - 15:35
Więźniowie sprzątali Tatry

- Ponad 2 tysiące godzin przepracowali nieodpłatnie w tym roku więźniowie na rzecz Tatrzańskiego Parku Narodowego (TPN) - poinformował rzecznik Służby Więziennej w Krakowie, Tomasz Wacławek. Osadzeni zajmowali się głównie pracami porządkowymi w Tatrach.
W miniony piątek osadzeni z Zakładu Karnego w Nowym Sączu (zabierz głos/oceń prezydenta) po raz ostatni w tym roku wyjechali w Tatry. Zarówno Służba Więzienna jaki dyrekcja TPN chce, aby współpraca była kontynuowana w przyszłym roku.

Czytaj też: Więźniowie posprzątają mazowieckie lasy

Oprócz prac porządkowych na tatrzańskich szlakach, więźniowie zajmowali się również udrażnianiem rowów odwadniających, likwidacją dzikich wysypisk i pozostałości nieczynnej infrastruktury na terenie parku. Wykonywali też przecinkę kosodrzewiny na szlakach dostępnych dla turystów.

Jak wyjaśnił Wacławek, służba więzienna stara się kształtować u osadzonych postawy proekologiczne i poczucie dbałości o środowisko naturalne. Jednym z przykładów takiego działania jest współpraca z TPN, zainicjowana w czerwcu bieżącego roku.

Czytaj też: Więźniowie posprzątali w Sosnowcu

- Po pierwszych wizytach więźniów, wspólnie z dyrekcją Zakładu Karnego uznaliśmy, że współpraca układa się dobrze i z korzyścią dla obydwu instytucji i że warto ją kontynuować - powiedział dyrektor TPN, Paweł Skawiński i dodał, że więźniowie w ramach zajęć resocjalizacyjnych byli na kilku wycieczkach połączonych z prelekcjami o przyrodzie Tatr, odwiedzili także ekspozycje przyrodniczą w Kuźnicach i Centrum Edukacji Przyrodniczej TPN.

W pracach na rzecz TPN uczestniczyło trzydziestu więźniów z Zakładu Karnego w Nowym Sączu. Do tej pory grupa ta wykonywała prace w rejonie Morskiego Oka, Łysej Polany, Murzasichla i Doliny Kościelisiej.

Facebook Podobał się artykuł? Podziel się!
REKLAMA
×
KOMENTARZE (0)

Artykuł nie posiada jeszcze żadnych komentarzy.