Winiety rozwiążą problem korków na autostradach?

  • PAP/Dziennik Gazeta Prawna
  • 29-08-2014
  • drukuj
- Korki przed bramkami na autostradach doprowadzają kierowców do furii. A my mamy najgorszą wersję bramek, jaka może być - powiedział były wicepremier i minister Marek Pol.
Winiety rozwiążą problem korków na autostradach?

W wielu miejscach są tzw. systemy otwarte, czyli bramki przecinające co kilkadziesiąt kilometrów drogę w poprzek. To rozwiązanie jest tańsze w budowie, ale przy dużym natężeniu ruchu trzeba stać i czekać w korku - czytamy w "Dzienniku Gazecie Prawnej" .

Czytaj też: Decyzja o systemie opłat za autostrady we wrześniu

Przed laty, jako minister infrastruktury w rządzie Leszka Millera Pol proponował wprowadzenie winiet. Spotkało się to z powszechną krytyką i pomysł upadł. Tymczasem teraz, w sytuacji często powstających korków przed autostradowymi bramkami, idea winiet znowu powraca.

Czytaj też:  W weekendy bramki na autostradzie bez opłat

Zdaniem Pola winiety były i są najprostszym do wprowadzenia oraz najtańszym systemem poboru opłat. "Nie mam co do tego wątpliwości" - powiedział.

Podobał się artykuł? Podziel się!

 


KOMENTARZE (2)ZOBACZ WSZYSTKIE

Do JOTKA: Nie ma już czasu na wkur...nie kierowców. Zdaja egzamin winiety w innych krajach,wprowadzić je od września rownież w Polsce.Sam stałem w upale przed Gdanskiem z małymi dziećmi przed poborem opłat w Gdansku 4 godziny. Dosyć eksperymentów!!

Kierowca, 2014-08-30 21:33:15 odpowiedz

No właśnie ktoś zarobił. O..przepraszam zrobił nas w jajo i klawo jest

JOTKA, 2014-08-29 20:15:40 odpowiedz

ZOBACZ WSZYSTKIE


ZOBACZ TAKŻE