PARTNER PORTALU
  • BGK

Winiety rozwiążą problem korków na autostradach?

  • PAP/Dziennik Gazeta Prawna    29 sierpnia 2014 - 07:41
Winiety rozwiążą problem korków na autostradach?

- Korki przed bramkami na autostradach doprowadzają kierowców do furii. A my mamy najgorszą wersję bramek, jaka może być - powiedział były wicepremier i minister Marek Pol.
W wielu miejscach są tzw. systemy otwarte, czyli bramki przecinające co kilkadziesiąt kilometrów drogę w poprzek. To rozwiązanie jest tańsze w budowie, ale przy dużym natężeniu ruchu trzeba stać i czekać w korku - czytamy w "Dzienniku Gazecie Prawnej" .

Czytaj też: Decyzja o systemie opłat za autostrady we wrześniu

Przed laty, jako minister infrastruktury w rządzie Leszka Millera Pol proponował wprowadzenie winiet. Spotkało się to z powszechną krytyką i pomysł upadł. Tymczasem teraz, w sytuacji często powstających korków przed autostradowymi bramkami, idea winiet znowu powraca.

Czytaj też:  W weekendy bramki na autostradzie bez opłat

Zdaniem Pola winiety były i są najprostszym do wprowadzenia oraz najtańszym systemem poboru opłat. "Nie mam co do tego wątpliwości" - powiedział.

Facebook Podobał się artykuł? Podziel się!
KOMENTARZE (2)

  • Kierowca, 2014-08-30 21:33:15

    Do JOTKA: Nie ma już czasu na wkur...nie kierowców. Zdaja egzamin winiety w innych krajach,wprowadzić je od września rownież w Polsce.Sam stałem w upale przed Gdanskiem z małymi dziećmi przed poborem opłat w Gdansku 4 godziny. Dosyć eksperymentów!!
  • JOTKA, 2014-08-29 20:15:40

    No właśnie ktoś zarobił. O..przepraszam zrobił nas w jajo i klawo jestNAJPOPULARNIEJSZE W PORTALU
NAJNOWSZE WIADOMOŚCIWyszukiwarki

Polecane oferty: