PARTNER PORTALU
  • BGK

Wiosenne malowanie miejskich pasów

  • AW/um.swidnica.pl    2 maja 2011 - 16:30

Do końca maja potrwa akcja malowania pasów na drogach w Świdnicy. Odnawianie tzw. znaków poziomych na ulicach zazwyczaj prowadzone jest nocą lub poza godzinami szczytu komunikacyjnego.
–  Jednak nocne chłody i opady deszczu nie zawsze pozwalają na wykonywanie prac, dlatego cześć robót musimy przeprowadzić w ciągu dnia. Staramy się, by działo się tak wyłącznie w miejscach, gdzie nie ma dużego ruchu oraz na parkingach. Przy tej okazji prosimy kierowców o wyrozumiałość i apelujemy o dostosowanie się do informacji, które będą zamieszczane na parkingach, by we wskazanym terminie zwolnili miejsca postoju. Tylko w ten sposób możliwe jest malowanie linii segregacyjnych i kopert na parkingach – mówi Waldemar Wall z Referatu Dróg Urzędu Miejskiego w Świdnicy.

Odnowa znaków będzie wykonana na wszystkich drogach, zarządzanych przez miasto, na których oznakowanie jest stosowane i obejmie 122 ulice. Na pozostałych ulicach o pracach decydują ich zarządcy. Akcja malowania pasów na miejskich ulicach pochłania rocznie ok. 140 tys. zł.

Facebook Podobał się artykuł? Podziel się!
REKLAMA
×
KOMENTARZE (0)

Artykuł nie posiada jeszcze żadnych komentarzy.