Wiosenne malowanie miejskich pasów

  • AW/um.swidnica.pl
  • 02-05-2011
  • drukuj
Do końca maja potrwa akcja malowania pasów na drogach w Świdnicy. Odnawianie tzw. znaków poziomych na ulicach zazwyczaj prowadzone jest nocą lub poza godzinami szczytu komunikacyjnego.

–  Jednak nocne chłody i opady deszczu nie zawsze pozwalają na wykonywanie prac, dlatego cześć robót musimy przeprowadzić w ciągu dnia. Staramy się, by działo się tak wyłącznie w miejscach, gdzie nie ma dużego ruchu oraz na parkingach. Przy tej okazji prosimy kierowców o wyrozumiałość i apelujemy o dostosowanie się do informacji, które będą zamieszczane na parkingach, by we wskazanym terminie zwolnili miejsca postoju. Tylko w ten sposób możliwe jest malowanie linii segregacyjnych i kopert na parkingach – mówi Waldemar Wall z Referatu Dróg Urzędu Miejskiego w Świdnicy.

Odnowa znaków będzie wykonana na wszystkich drogach, zarządzanych przez miasto, na których oznakowanie jest stosowane i obejmie 122 ulice. Na pozostałych ulicach o pracach decydują ich zarządcy. Akcja malowania pasów na miejskich ulicach pochłania rocznie ok. 140 tys. zł.

Podobał się artykuł? Podziel się!

 


KOMENTARZE (0)

Artykuł nie posiada jeszcze żadnych komentarzy.

ZOBACZ TAKŻE