PARTNER PORTALU
  • BGK

Witacze z Kopernikiem w Toruniu

  • GK    7 marca 2013 - 12:40
Witacze z Kopernikiem w Toruniu

Sześć nowych witaczy stanie na rogatkach Torunia. Wyeksponowana na nich zostanie nawiązująca do dziedzictwa kopernikańskiego grafika i hasło promocyjne dla miasta na 2013 rok.
Jak przypomina toruński magistrat, konkurs na grafikę promującą miasto w 2013 roku został ogłoszony w związku z przypadającymi kilkoma rocznicami dotyczącymi życia Mikołaja Kopernika: 540. rocznicą urodzin, 470. rocznicą śmierci oraz 470. rocznicą wydania dzieła „O obrotach sfer niebieskich".

Na konkurs wpłynęły cztery prace. Najciekawsze wydało się komisji dzieło Iwony Liegmann. Grafika nawiązuje do szeroko rozumianego dziedzictwa Mikołaja Kopernika.

Wyróżnia się techniką, zdecydowana kolorystyką. Artystka zaproponowała także hasło „Toruń kręci". Po konsultacjach uznano jednak, że lepiej będzie powrócić do dawnego, sprawdzonego już i znanego hasła „Toruń porusza".

Witacze o wymiarach 6 na 3 m zlokalizowane będą w pasach drogowych ulic Grudziądzkiej, Olsztyńskiej, Łódzkiej, Szosy Lubickiej, Bydgoskiej i Gniewkowskiej.

Ponieważ tego typu prace nie są możliwe w zbyt niskiej temperaturze, witacze zostaną wyklejone, gdy się ociepli do ok. 10 stopni Celsjusza.

Facebook Podobał się artykuł? Podziel się!


KOMENTARZE (0)

Artykuł nie posiada jeszcze żadnych komentarzy.