Witold Sumisławski, prezes KZGW: Jeden Polak zużywa 150 litrów wody dziennie

- Średnie zużycie wody w Polsce to 150 litrów dziennie na osobę, z czego 1-2 litry wody statystyczny Polak zużywa do celów konsumpcyjnych, a resztę - czyli 148 litrów - wylewa do kanalizacji - mówi Witold Sumisławski, prezes Krajowego Zarządu Gospodarki Wodnej.
Witold Sumisławski, prezes KZGW: Jeden Polak zużywa 150 litrów wody dziennie
W Polsce rocznie przypada na osobę 1600-1800 litrów wody (fot.flickr.com/Tim Geers)

Wód powierzchniowych Polska ma stosunkowo niewiele, pod względem ich zasobów lokujemy się poniżej europejskich średniaków: w przeliczeniu na mieszkańca w Polsce rocznie przypada na osobę 1600-1800 litrów wody, podczas gdy średnia w Unii Europejskiej to 5 tys. litrów.

Polska posiada też zasoby wód podziemnych (wody podziemne są głównym magazynem wód słodkich na świecie), w ostatnich latach zdecydowanie rośnie ich udział w zaopatrzeniu w wodęPowinniśmy mieć dostęp do najwyższej jakości wody, ale nie możemy jej marnować - mówi Sumisławski.

W niedzielę 22 marca obchodzić będziemy Światowy Dzień Wody.

Podobał się artykuł? Podziel się!

 


KOMENTARZE (1)ZOBACZ WSZYSTKIE

Takie kosmiczne bzdury opowiada ten pan!! Jakie 150 litrów?? PWiK-i wiedzą najlepiej, ile jest faktycznie. Wystarczy zapytać, A nie opowiadać takie głupoty!!! Dlaczego nikt nie weryfikuje informacji, które tu są publikowane? I to nie po raz pierwszy. Dno!

starszy absolwent, 2015-03-21 21:40:42 odpowiedz

ZOBACZ WSZYSTKIE


ZOBACZ TAKŻE